Skip to content
آنتی اسکالانت فلوکن 260

آنتی اسکالانت فلوکن 260

(8 بررسی مشتری)
 • آنتی اسکالانت فلوکن 260
 • Flocon 260 Antiscalant

 

شناسه محصول: 4475 دسته‌بندی‌ها:

استعلام قیمت و مشاوره خرید

مبنا شیمی: 22264634-021

ارسال سریع
اصالت کالا
سراسر کشور
مشاوره خرید

توضیحات

آنتی اسکالانت فلوکن 260

آنتی اسکالانت فلوکن 260 یک ضد رسوب فیلتر ممبران است. دستگاه‌های اسمز معکوس یک فناوری پیشرفته در تصفیه آب هستند که براساس اصل انتقال و تصفیه جدایی متقابل عبور آب از یک غشای نیمه نفوذپذیر کار می‌کنند. 

در این فرایند، آب تحت فشار از غشا عبور می‌کند و یون‌ها، نمک‌ها، و مواد آلی محلول در آب را به‌طور گزینشی جدا می‌کند. در مراحل تولید آب تصفیه شده، این فرآیند در برخی موارد ممکن است با مشکلات ناشی از تشکیل رسوبات همراه باشد.

برای جلوگیری و کنترل تشکیل رسوبات از آنتی اسکالانت‌ها مانند فلوکون 260 استفاده می‌شود. فلوکون 260 یک آنتی اسکالانت اسیدی قدرتمند است که به‌طور موثری علیه انباشت رسوبات کلسیم، منیزیم، آهن و دیگر املاح باقیمانده در آب عمل می‌کند.

هلدینگ مبنا شیمی از معدود وارد کنندگان محصولات و تجهیزات تصفیه آب در ایران می‌باشد. برای خرید آنتی اسکالانت باکیفیت و اورجینال با کارشناسان فروش این مجموعه در تماس باشید.

خرید آنتی اسکالانت فلوکن 260

فروش آنتی اسکالانت فلوکن 260

شرکت BWA Water Additives یک شرکت بین المللی است که در زمینه تولید مواد افزودنی آب فعالیت می‌کند. این شرکت به عنوان یکی از پیشروان صنعت تصفیه آب، محصولات با کیفیت و مطابق با استانداردهای بین المللی را به بازار عرضه می‌نماید.

آنتی اسکالانت فلوکون 260 یک محصول متعلق به خانواده آنتی اسکالانت‌ها از تولیدات این شرکت است که برای استفاده در دستگاه‌های اسمز معکوس (RO) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید در نظر داشت قیمت‌ آنتی اسکالانت ممکن است با توجه به تغییرات بازار و نمودارهای ارزی تغییر کند. بنابراین جهت دریافت قیمت دقیق و آخرین تخفیفات و پیشنهادات، با کارشناسان فروش هلدینگ مبنا شیمی تماس حاصل فرمایید.

قبل از خرید فلوکون 260، می‌توانید با کارشناسان مواد تصفیه آب این مجموعه تجاری مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ثبت سفارش آنتی اسکالانت فلوکن 260

دستگاه‌های اسمز معکوس یک فناوری پیشرفته در تصفیه آب هستند که براساس اصل انتقال و تصفیه جدایی متقابل عبور آب از یک غشای ممبران کار می‌کنند. در این فرایند، آب تحت فشار از غشا عبور می‌کند و یون‌ها، نمک‌ها، و مواد آلی محلول در آب را به‌طور انتخابی جدا می‌کند.

اما با تولید آب تصفیه شده، این فرآیند در برخی موارد ممکن است با مشکلات ناشی از تشکیل رسوبات و اسکالانت‌ها همراه باشد.

فروش آنتی اسکالانت فلوکن 260

برای جلوگیری و کنترل تشکیل رسوبات از آنتی اسکالانت‌ها مانند Flocon 260 استفاده می‌شود. استفاده از آنتی اسکالانت فلوکون 260 در دستگاه‌های اسمز معکوس، به عنوان یک روش مؤثر و اقتصادی برای کاهش هزینه‌ها و مشکلات مرتبط با تشکیل رسوبات بسیار رایج است.

با استفاده منظم و صحیح از فلوکون 260، دستگاه اسمز معکوس در عملکرد بهینه خود حفظ می‌شود و آب تصفیه شده با کیفیت بالا تولید می‌شود. 

هلدینگ مبنا شیمی در راستای خدمت‌رسانی به متقاضیان، اقدام به فروش آنتی اسکالانت اورجینال بصورت عمده و خرده کرده است. مشاوران فروش این مجموعه بصورت آنلاین و تلفنی پاسخگوی درخواست‌ها می‌باشند.

کاربرد آنتی اسکالانت فلوکن 260

این ماده شیمیایی، با تشکیل کمپلکس‌های متعدد با املاح، از تجمع و تشکیل رسوبات دفعی درون سیستم اسمز معکوس ممانعت می‌کند.

این ماده بسیار مؤثر در حذف رسوبات و افزایش عمر مفید فیلترهای ممبران است. علاوه بر این، فلوکون 260 سازگاری بالا با دستگاه‌های اسمز معکوس دارد و به دلیل ویژگی‌های خاص خود، تعویض دوره‌ای فیلترهای ممبران را کاهش می‌دهد.

آنتی اسکالانت فلوکن 260 کاربردهای متنوعی در موارد ذکر شده در سطور زیرین دارد. این کاربردها عبارتند از:

 • سیستم‌های غشایی تجاری
 • سیستم‌های آب شور 
 • سیستم‌های آب لب شور
 • سیستم‌های آب دریا
 • سیستم های RO با ظرفیت بالا

کاربرد آنتی اسکالانت فلوکن 260

مشخصات فیزیکی و شیمیایی آنتی اسکالانت فلوکن 260

آنتی اسکالانت فلوکن 260 در فرم ظاهری یک محلول است. همچنین اسید ساختاری آن، اسید پلی کربوکسیلیک است. برخلاف آنتی اسکالانت جنسیس فلوکن 260 یک ضد رسوب اسیدی می‌باشد. این ضد رسوب در مهار نمک‌های تشکیل دهنده رسوب معدنی و کنترل رسوب ذرات بر روی سطوح غشا بسیار موثر است. 

این ضد رسوب جز مواد افزودنی‌ به آب خوراک است و به عنوان پیش تصفیه برای دستگاه اسمز معکوس استفاده می‌شود. از لحاظ فنی آنتی اسکالانت آویستا و فلوکن 260 مشابه یکدیگر هستند. ضد رسوب فیلتر ممبران فلوکن 260 در ممانعت از پوسته پوسته شدن غشاء بسیار موثر عمل می‌کند. 

همچنین محصول فلوکن 260 به‌ منظور کنترل مؤثر تشکیل رسوب، تحت طیف گسترده‌ای از شرایط عملیاتی RO و اطمینان از انطباق با قوانین سازمان‌های بین المللی آب توسعه یافته است. این آنتی اسکالانت رسوب را مهار کرده و ذرات جامد را پراکنده می‌کند.

مشخصات فنی فلوکن 260
مشخصات ظاهری  عملکرد PH اندازه ماده جامد چگالی نقطه جوش
مایع زرد رنگ رسوب زدایی در دستگاه اسمز معکوس 2 -3 33% – 37% 1.14 تا 1.165 100-102 درجه سانتی‌گراد

 

مزایای آنتی اسکالانت فلوکن 260

از مزایای مهم آنتی اسکالانت فلوکن 260  افزایش راندمان دستگاه اسمز معکوس به میزان بالای 60 درصد است. به‌طور خلاصه، این نوع از آنتی اسکالانت با تهیه و تفکیک غلظت‌های یونی و تشکیل کمپلکس‌های متعدد، از تشکیل رسوبات در دستگاه‌های اسمز معکوس جلوگیری کرده و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

آنتی اسکالانت فلوکون 260 دارای مزایای بسیاری است که در استفاده از آن در دستگاه‌های اسمز معکوس مشاهده می‌شود. در این بخش در مورد مزایای استفاده از فلوکون 260 به‌عنوان آنتی اسکالانت در دستگاه‌های اسمز معکوس پرداخته می‌شود:

1- صرفه‌جویی در هزینه‌ها: استفاده منظم و صحیح از آنتی اسکالانت فلوکون 260 در دستگاه‌های اسمز معکوس منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. با اینکه نیاز به تعویض مکرر آنتی اسکالانت کاهش می‌یابد، همچنین نیاز به شستشو و رفع رسوبات بسیار کاهش می‌یابد.

این مزیت به عملکرد بهینه دستگاه و کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک می‌کند. با مهار املاح و جلوگیری از انباشت رسوب در فیلترهای اسمز معکوس، نحوه جریان آب و کیفیت آب خروجی بهبود می‌یابد و دستگاه RO برای طولانی‌ترین مدت زمان ممکن عملکرد بهتری دارد.

2- جلوگیری از تشکیل رسوبات: این ضد رسوب فیلتر ممبران توانمندی بسیار خوبی در مهار رسوبات دارد. این مزیت باعث حفظ عمر مفید فیلتر ممبران و بهبود عملکرد و بازدهی دستگاه می‌شود.

اسکلینگ به عملیاتی اطلاق می‌شود که در آن املاح معدنی از آب جدا می‌شوند و لایه تشکیل می‌دهند. این آنتی اسکالانت با فرآیند اسکلینگ و مداخله در عملکرد کریستال‌سازی این امکان را فراهم می‌کند که تشکیل رسوب را کنترل کند.

3- حفظ کیفیت آب تصفیه شده: آنتی اسکالانت فلوکون 260 می‌تواند مؤثر در حفظ کیفیت آب باشد. با کاهش تشکیل رسوبات، غشاهای دستگاه اسمز معکوس می‌توانند به طور بهتری عمل کنند و بازدهی تصفیه آب را افزایش دهند.

4- تاییدیه‌های بین المللی: Flocon 260 دارای تاییدیه‌های سازگاری از تولیدکنندگان فیلتر ممبران است. علاوه بر مورد فوق دارای گواهی بین المللی استاندارد ANSI / NSF 60 برای استفاده در سیستم‌های اسمز معکوس جهت تولید آب آشامیدنی است.

5- توانایی سفارشی سازی: استفاده از آنتی اسکالانت فلوکون 260 به شما اجازه می‌دهد تا نحوه مصرف و تنظیم آن را بر اساس نیازهای خاص خود سفارشی کنید. شما می‌توانید میزان مصرف و ظرفیت را بر اساس شرایط آبی، طراحی دستگاه RO و دیگر عوامل تنظیم کنید.

6- سازگاری بالا با دستگاه‌های اسمز معکوس: فلوکون 260 سازگاری بالا با دستگاه‌های اسمز معکوس را دارد. این ماده با فیلترهای ممبران سازگاری بسیار خوبی دارد و عملکرد بهینه دستگاه را تضمین می‌کند.

مزیای آنتی اسکالانت فلوکن 260

 عملکرد آنتی اسکالانت فلوکن 260

1- تفکیک غلظت‌های یونی: فلوکون 260 با تفکیک غلظت‌های یونی موجود در آب، از تشکیل رسوبات ناشی از این یون‌ها جلوگیری می‌کند.

این ماده بر روی رسوبات سیلیس، کلسیم، منیزیم، آهن و سایر املاح باقیمانده در آب تأثیر می‌گذارد و واکنش این یون‌ها با فلوکون 260 منجر به تشکیل کمپلکس‌های غیرقابل ترکیب می‌شود.

2- تشکیل کمپلکس‌های متعدد: فلوکون 260 با خاصیت تشکیل کمپلکس‌های متعدد با یون‌های غلظت‌های یونی، از تجمع و تشکیل رسوبات درون سیستم اسمز معکوس ممانعت می‌کند.

این ماده با ایجاد تعادلی میان غلظت‌های یونی و فلوکون 260، باعث جلوگیری از رسوبات، توسط این تعادل می‌شود و سطح رسوبات در دستگاه را به‌حداقل می‌رساند.

روش نگهداری از آنتی اسکالانت فلوکن 260

آنتی اسکالانت فلوکن 260 (Flocon-260 Antiscalant) در تماس با برخی مواد شیمیایی مانند کلر یا سایر بیوسیدهای اکسید کننده، عملکرد مطلوبی ندارد. متقابلاً گاهی اوقات با برخی مواد شیمیایی سازگاری دارد و در سیستم‌های غشایی با استفاده از کلر و متابی سولفیت سدیم استفاده شود.

این محلول از یک اسید آلی است و به همین دلیل در حالت غلیظ، خورنده است. بنابراین برای نگهداری از آن باید از تجهیزات مقاوم در برابر خوردگی استفاده شود. نمونه هایی از مواد مناسب عبارتند از فولاد ضد زنگ 316L یا پلاستیک‌هایی مانند GRP، PVC و PE. در نگهداری از این ضد رسوب مثمر ثمر هستند.

آنتی اسکالانت فلوکن 260 در واقع یک ضد رسوب چند منظوره است. این ضد رسوب برای کنترل کریستالیزه شدن املاح و رسوب ذرات بر روی سطوح غشایی بسیار موثر است. فلوکن 260 برای کنترل آهن در حالت محلول، نامحلول، سیلیس و پراکندگی موثر ذرات طراحی شده است.

تزریق دوز مجاز آنتی اسکالانت فلوکن 260

در صورت عدم استفاده از آنتی اسکالانت مناسب با آنالیز آب ورودی مواد معدنی و سایر مواد در آب، در طول زمان انباشته می‌شوند و منتج به کاهش کارایی و آسیب احتمالی به تجهیزات می‌شوند. 

این ضد رسوب در ممانعت از تشکیل از رسوبات ساخته شده از کربنات کلسیم، سولفات کلسیم و سایر رسوبات معدنی رایج، موثر است.دوز مورد نیاز آنتی اسکالانت فلوکن 260 به عوامل مختلفی مانند کیفیت آب، دما و نوع تجهیزات بستگی دارد.

معمولاً به طور مداوم یا دوره‌ای به طور مستقیم به سیستم آب با غلظت خاصی اضافه می‌گردد تا تاثیرات آن محفوظ بماند.  پیروی از دستورالعمل‌های سازنده آنتی اسکالانت برای استفاده صحیح و ایمن از Flocon 260 بسیار مهم است.

4.4/5 - (7 امتیاز)

8 دیدگاه برای آنتی اسکالانت فلوکن 260

 1. آواتار محمد غفارزاده

  محمد غفارزاده

  سلام خسته نباشید قیمت فروش آنتی اسکاانت بر حسب گالن محاسبه می کنید یا کیلو؟

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   سلام خدمت شما قیمت در مبنا شیمی بر حسب کیلو محاسبه می شود

 2. آواتار شبنم شیخی

  شبنم شیخی

  سلام آنتی اسکالانت 260 چه تفاوتی با آویستا 5300 داره؟ یه خرده در این مورد توضیحات میفرمایین

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   سلام خدمت شما
   هردو از نوع آنتی اسکالانت اسیدی هستند. عملکرد یکسان دارند. تنها تفاوت آنها شرکت‌های متفاوت سازنده است.

 3. آواتار سمیرا مردانی

  سمیرا مردانی

  سلام خسته نباشین
  اگر آنالیز آب را بفرستم شما میتونید تشخیص بدید فلوکن 260 بدرد من میخوره یا نه؟

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   سلام بله لطفا با تماس با واحد فروش و پشتیبانی آنالیز رو ارسال کنید

 4. آواتار شهرام عابدینی

  شهرام عابدینی

  سلام فلوکن 260 اورجینال شما موجود دارین؟

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   سلام خدمت شما بله آنتی اسکالانت های موجود در مبنا شیمی تماما اورجینال و با گارانتی اصالت کالا به فروش می‌رسند.

 5. آواتار اشکان میمندی

  اشکان میمندی

  سلام خسته نباشید بسته بندی اش چجوریه؟

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   سلام وقت شما بخیر
   بسته بندی های 25 کیلویی فروش داریم

 6. آواتار سارا دلایی

  سارا دلایی

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم اینکه دقیقا کاربرد آنتی اسکالانت چیه؟ و چطور ازش میشه استفاده کرد؟

  • آواتار برزگری

   برزگری

   با سلام
   آنتی اسکالانت به عنوان ماده ضد رسوب در سیستم های اسمز معکوس استفاده می شود. بر اساس میزان دبی ورودی دوز تزریق مشخص شده و توسط دوزینگ پمپ به سیستم تزریق می شود.

 7. آواتار حبیب رمضانی

  حبیب رمضانی

  سلام قیمت آنتی اسکالانت فلوکن چنده؟

 8. آواتار رضا بهرامی

  رضا بهرامی

  فلوکن 260 رو شما خودتون وارد می کنید؟

  • آواتار برزگری

   برزگری

   سلام بله وارد کننده هستیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *