Skip to content

رزین رنگبر شربت قند

در حال نمایش 2 نتیجه

رزین رنگبر شربت قند

رزین رنگبر شربت قند از نوع رزین آنیونی بر پایه یون کلرید (Clˉ) می‌باشد. کاربرد اصلی این رزین در شفاف‌سازی و رنگبری انواع شربت‌های قند و شکر در صنعت قند، نیشکر و حتی کنسانتره است. رزین رنگبر توانایی حذف رنگ‌هایی مانند رنگ کاراملی، ملانوئیدین و کمپلکس‌های ملانین آهن را دارد. همچنین این رزین به شکل کلرید می‌تواند اسیدهای قوی و ضعیف مانند انواع سولفات، نیترات، آرسنات، کرومات و سیلیکات را حذف کند.

فرآیند رنگبری این روش توسط پروسه تبادل یونی انجام می‌گردد. رزین رنگبر قند و شکر به شکل ذرات کروی مات به رنگ زرد روشن می‌باشد. از اسامی دیگر این رزین شامل رزین رنگبر، رزین رنگبری قند، رزین رنگبر شربت قند و شکر، و رزین رنگبر پرولایت می‌باشد.

رزین رنگبر شربت قند

این رزین آنیونی دارای مقاومت حرارتی بسیار خوبی در اکثر حالت‌های نمکی است. البته رزین‌های رنگبر پرولایت نیز مقاومت عالی در برابر شوک اسمزی از خود نشان داده‌اند. همچنین از ظرفیت جذب بسیار بالایی جهت جذب مواد رنگی پیچیده، یونیزه و حتی غیر یونیزه که در شربت‌های قندی مانند آبمیوه و شربت نیشکر وجود داشته برخوردار است. قدرت و توانایی رزین رنگبر در مقایسه با موارد مشابه بسیار خوب است. رزین فوق می‌تواند حدود 85 الی 90 درصد از شربت‌های غلیظ در دمای بالا را رنگبری نماید.

خرید رزین رنگبر شربت قند

در خرید رزین رنگبر شربت قند باید به میزان حجم مخزن رزین توجه نمود. برای پر کردن حجم مخزن نیاز به پر کردن کل مخزن نمی‌باشد. برای شارژ و پرکردن مخزن حدود 65 درصد از حجم مخزن خرید رزین رنگبر شربت قند انجام گردد. رزین فوق دارای دو نوع مدل A500PS و A502PS برای استفاده در کارخانجات قند و شکر می‌باشد. این رزین پرولایت در بسته بندی‌های کیسه 25 لیتری عرضه می‌گردد. انتخاب گزینه مناسب و کاربردی برای خرید رزین رنگبری شربت قند با توجه به فرمولاسیون خط تولید ضروری می‌باشد.

خرید رزین رنگبر شرب قند

قیمت رزین رنگبر شربت قند

قیمت رزین رنگبر شربت قند به عوامل متعددی بستگی دارد. این عوامل بر روی قیمت فروش رزین رنگبر شربت قند و شکر تاثیر مستقیم دارد. عوامل موثر بر روی قیمت شامل میزان خرید، نوع رزین، کشور سازنده و عضویت در باشگاه مشتریان می‌باشد. خاطرنشان می‌سازد قیمت رزین رنگبر ساخت انگلیس در مقایسه با سایر رزین‌های مشابه کمی بالاتر بوده و این اختلاف قیمت به علت کیفیت و مقاومت حرارتی رزین رنگبر می‌باشد.

فروش رزین رنگبری شربت قند

کاربرد رزین رنگبر شربت قند در انواع صنایع

رزین آنیونی شربت قند در بسیاری از صنایع کاربرد دارد و می‌تواند بر عملکرد آن‌ها تاثیر بسزایی بگذارد. برای شناخت بهتر کاربرد رزین رنگبر شربت قند در صنایع مختلف به توضیح موارد زیر می‌پردازیم:

کاربرد رزین رنگبر شربت قند در صنعت رنگ و رزین

رزین رنگبر در صنعت رنگ و رزین کاربردهای مهمی دارد. برخی از کاربردهای رزین رنگبر در این صنعت به عنوان یک ماده تثبیت کننده در تولید رنگ‌ها استفاده می‌شود. این رزین می‌تواند رنگ را به‌طور یکنواخت پخش و در نهایت رنگ را در محصول ثابت و پایدار نگه دارد.

کاربرد رزین رنگبر شربت قند در صنعت رزین و کامپوزیت

همچنین این رزین در صنعت رزین و کامپوزیت به عنوان یک ماده رنگی روشن کننده جهت رسیدن به رنگ دلخواه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رزین رنگبری شربت قند

کاربرد رزین رنگبر شربت قند در صنعت غذایی و کنسانتره

رزین آنیونی رنگبر در صنعت غذایی علی الخصوص در صنعت قند و شکر و کنسانتره میوه کاربردهای مهمی دارد. شکر خام دارای انواع ناخالصی است. شکر خام دارای رنگ قهوه‌ای بوده و طعم خاصی دارد. این رنگ و طعم نشان دهنده عدم تصفیه شکر خام می‌باشد که نیاز به تصفیه کردن دارد. در طی سفید‌سازی و رنگبری شکر ابتدا ساکارز ذوب می‌گردد. سپس ساکارز با رزین رنگبر شربت قند ترکیب می‌شود تا رنگ‌زدایی انجام شود.

کاربرد رزین رنگبر شربت قند در نگهداری محصولات

رزین رنگبر شربت قند ممکن است به عنوان ماده حفظ کننده در برخی از محصولات غذایی استفاده شود. این رزین می‌تواند به محصولات کمک کند تا در برابر میکروب‌ها، باکتری‌ها مقاومت نشان دهد و عمر مفید محصولات افزایش یابد. این رزین می‌تواند به محصولات غذایی استحکام و پایداری دهد.

کاربرد رزین رنگبر شربت قند در صنعت دارویی، آرایشی و بهداشتی

رزین فوق در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی مانند لوسیون ها، کرم ها، شامپوها و صابون‌ها به عنوان ماده تثبیت کننده رنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رزین رنگبری شربت قند و شکر

ویژگی‌های رزین رزین رنگبر شربت قند

برای استفاده از رزین رنگبر شربت قند در صنایع باید ابتدا به ویژگی‌های آن بپردازید. مهمترین ویژگی‌های رزین رنگبر شربت قند به صورت زیر است:

  • پایداری دمایی و حرارتی خوب و نسبتاً عالی.
  • مقاومت و پایداری بالا در برابر انواع شوک اسمزی.
  • ساختار ژلی شفافی دارد، این ساختار عملکرد عالی و بازدهی بسیار بالایی بعد از احیا دارد.
  • هرگونه ترکیبات رنگی یونی و غیریونی، به راحتی توسط این رزین جذب می‌شود.
  • قابلیت بی‌رنگ نمودن 85 تا 90 درصد رنگ از شربت قند در دمای عادی را دارد. 
  • رزین رنگبر قند می‌تواند در برابر نور و حرارت مقاومت نشان دهد.
  • عمر مفید بالا دارد.

رزین رنگبری شربت قند و شکر

رزین پرولایت رنگبر قند و شکر

شرکت پرولایت نیز در بین محصولات تولیدی خود دو نوع رزین آنیونی پرولایت رنگبر شربت قند تولید می‌نماید. رنگ زدایی برای کاستن از رنگ شکر تصفیه شده برای تطابق با استانداردهای مشخصات شکر سفید امری ضروری است. محلول‌های بدست آمده از شکر خام با استخراج تفاله چغندرقند و آب استخراج شده از نیشکر به طور طبیعی زرد مایل به قهوه‌ای یا قهوه‌ایی هستند. 

این رنگ در طی پروسه پردازش در نتیجه فرآیندهای کاتالیز شده توسط آنزیم و حرارت ناشی از آن افزایش یافته و رنگ تیره‌تری به خود می‌گیرد. رنگ‌زدایی با رزین رنگبر پرولایت تکمیل کننده روش‌های سنتی در مراحل تصفیه شربت قند است. رزین فوق مورد استفاده در صنعت تولید قند از نوع آنیونی پایه قوی و دارای گروه‌های عاملی آمین چهارتایی هستند. 

بیشتر رنگ‌ها ترکیبات قطبی هستند و به خوبی توسط رزین‌های رنگبر تبادل آنیونی با پیوند عرضی کم جذب می‌شوند. در فرآوری قند چغندر، شکر ذرت و نیشکر با فروکتوز بالا فرآیندهای تبادل یونی با استفاده از رزین تبادل یون بطور کلی سریع‌تر انجام می‌پذیرند. همچنین به انرژی کمتری نیاز دارند و ضایعات کمتری نسبت به متد های تقطیر، تبلور، استخراج با حلال یا سایر روش‌های تفکیک ایجاد می‌کنند.