Skip to content
ضد رسوب دی ام DM مبنا شیمی

مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

(2 بررسی مشتری)
 • مواد ضد رسوب دیگ بخار
 • ماده ضد رسوب بویلر
 • ماده دی ام DM
 • استفاده: کولر، رادیاتور، دیگ بخار، استخر
 • بسته بندی: گالن 20 لیتر | بشکه 220 لیتر
شناسه محصول: 4847 دسته‌بندی:

استعلام قیمت و مشاوره خرید

مبنا شیمی: 22264634-021

ارسال سریع
اصالت کالا
سراسر کشور
مشاوره خرید

توضیحات

فهرست مطالب


مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

مواد ضد رسوب DM جهت ممانعت یا رسوب‌زدایی تاسیسات بویلر و دیگ بخار کاربرد دارند. بر پایه فسفات‌ها تولید می‌شوند. همچنین مواد ضد رسوب دی ام به طرق مختلف از قبیل زدودن اکسیژن از آب، لخته سازی ذرات معلق و خرد کردن کریستال‌های رسوب شده عمل می‌کنند. 

در برخی صنایع به دیگ بخار و بویلرها، این تجهیزات نقش مهمی در تضمین عملکرد کارآمد دارند. با این حال، با گذشت زمان، بویلرها و دیگ‌های بخار می‌توانند قربانی رسوب شوند، فرآیندی که در آن رسوبات روی سطوح داخلی از ناخالصی‌های داخل آب تغذیه تشکیل می‌شود.

انباشت رسوب می‌تواند اثرات مخربی بر راندمان دیگ داشته باشد و منجر به افزایش مصرف انرژی، هزینه‌های تعمیر، نگهداری و حتی خرابی زودهنگام تجهیزات شود. برای مبارزه با تجمیع رسوب و حفظ عملکرد بهینه بویلر و دیگ بخار، ضد رسوب دی ام DM به عنوان راه حل‌ بسیار موثر ظاهر شده است. 

ضد رسوب دیگ بخار با پرداختن به نگرانی‌های ناشی از آلودگی، نه تنها تلفات انرژی را به حداقل می‌رساند، بلکه طول عمر تاسیسات را افزایش می‌دهد و در نتیجه باعث صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه‌ها برای صنایع و بهبود پایداری می‌شوند.

ضد رسوب دی ام DM مبنا شیمی

 مواد ضد رسوب دیگ بخار دی ام DM چیست؟

مواد ضد رسوب (DM (Deposit Modifier  یا مواد خوردگی بویلر به طور خاص برای جلوگیری از تجمع رسوبات بر روی سطوح انتقال حرارت و اجزای حیاتی داخل بویلر و دیگ بخار طراحی شده‌اند. آنها معمولاً به شکل افزودنی‌های شیمیایی هستند که فرآیند رسوب‌گذاری را اصلاح می‌کنند، رشد کریستال را مانع یا مختل می‌شوند و کیفیت عملکرد را ارتقا می‌بخشند. 

این مواد با دقت فرموله شده‌اند تا انواع خاصی از رسوبات را مورد هدف قرار دهند، از جمله فلس‌های معدنی، لجن و محصولات خوردگی. 

خرید مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

خرید مواد ضد رسوب DM برای صاحبان صنایع و تاسیسات راه حلی خلاقانه جهت مبارزه موثر با رسوب ارائه می‌دهد. با استفاده از مواد ضد رسوب دی ام، عملکرد و طول عمر تجهیزات و تاسیسات را می‌توان تا حد زیادی افزایش داد. در نتیجه باعث افزایش راندمان تاسیسات و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شود.

هلدینگ مبنا شیمی یکی از معتمدترین عرضه کنندگان مواد ضد رسوب دیگ بخار با کیفیت در سطح ایران است. برای خرید محصولات مرغوب و با کیفیت تضمینی با کارشناسان فروش مبنا شیمی که یک مجموعه تخصصی فروش مواد ضد رسوب است در تماس باشید.

قیمت مواد ضد رسوب دیگ بخار DM 

استفاده منظم از مواد ضد رسوب DM برای جلوگیری از تجمع رسوبات در بویلرها یعنی رسوب زدایی دیگ بخار، تضمین تبدیل بهینه انرژی و به حداقل رساندن خرابی تعمیر و نگهداری کمک می‌کند. در نتیجه هزینه‌های عملیاتی کاهش می‌یابد و بهره وری بلند مدت بهبود می‌یابد.

هزینه مواد ضد رسوب دی ام در مقایسه با صرفه جویی انرژی بالقوه و ارزش به دست آمده از طول عمر طولانی تاسیسات بویلر و دیگ بخار، کم رنگ است. سرمایه گذاری هوشمند در محصولات با کیفیت بالا می‌تواند منجر به صرفه جویی درازمدت قابل توجهی در قبوض انرژی و هزینه‌های تعویض، تعمیر و نگهداری شود.

قیمت مواد شیمیایی ضد رسوب و خوردگی به نسبت عملکرد کارآمد آن در نگهداری از تاسیسات بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. برای تامین مواد ضد رسوب دی ام DM با قیمت بسیار مناسب و رقابتی با هلدینگ مبنا شیمی تماس حاصل نمایید.

خرید ضد رسوب دی ام

کارشناسان فروش مبنا شیمی ضمن ارائه مشاوره‌های ضروری برای خرید مواد شیمیایی، لیست قیمت‌های به روز محصولات را نیز در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

مزایای مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

راندمان افزایش یافته: ماده ضد رسوب با جلوگیری موثر از انباشت رسوبات، ضد رسوب دی ام DM انتقال حرارت کارآمد و کاهش مصرف انرژی را تسهیل می‌کند. این امر به نوبه خود، عملکرد بهینه تاسیسات بویلر و دیگ بخار را ارتقا می‌دهد و در نتیجه هزینه سوخت کاهش یافته و راندمان عملیاتی افزایش می‌یابد.

 افزایش طول عمر تاسیسات: برای رسوب زدایی دیگ موتورخانه باید در نظر داشت، رسوب نه تنها مانع انتقال حرارت می‌شود، بلکه منجر به خوردگی و فرسایش اجزا می‌شود که می‌تواند به طور قابل توجهی طول عمر دیگ را کاهش دهد. مواد ضد رسوب دی ام DM این خطرات را کاهش می‌دهند.

نیازهای تعمیر و نگهداری را کاهش داده و عمر کلی زیرساخت دیگ بخار را افزایش می دهند. 

تاسیسات ایمن: آب از اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده است.اکسیژن موجود در آب موجب ایجاد خوردگی در سطوح فلزی می‌گردد. همچنین رسوبات انباشته شده در لوله و جداره‌های بویلر یا دیگ بخار باعث سوراخ شدن آنها می‌شوند. تحت این امر احتمال انفجار و ترکیدگی تاسیسات افزایش می‌یاید. مواد ضد خوردگی بویلر با زدودن رسوبات، تاسیسات ایمن‌تری را موجب می‌شوند.

مزیت مقرون به صرفه مواد ضد رسوب دی ام DM

صرفه جویی در هزینه و پایداری: با افزایش کارایی و طول عمر طولانی، مواد ضد رسوب دی ام با کاهش نیاز به  تعمیرات مکرر و جایگزینی تجهیزات، پایداری مالی بهتری را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، به حداکثر رساندن راندمان دیگ بخار به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای منجر می‌شود و به یک عملیات صنعتی سبزتر و پایدارتر کمک می‌کند.

سفارشی سازی و سازگاری: ضد رسوب دیگ بخار (اسید شویی دیگ چدنی) به گونه‌ای طراحی شده است که با انواع دیگ بخار و شرایط آب سازگار باشند. آنها را می‌توان برای نیازهای خاص صنعت تنظیم کرد و عملکرد بهینه و سازگاری در برنامه‌های مختلف را تضمین نمود.

رسوب زدایی بویلرها با دی ام

مشخصات فنی ضد رسوب دی ام DM

خواص فیزیکی مربوط به پودر dm یا  مواد ضد رسوب دی ام DM به دلیل نوع ساختار این ترکیب شیمیایی، چسبیدن و تجمع رسوبات روی سطوح دیگ بخار و بویلر را دشوار می‌کند.  علاوه بر این، ویژگی هدایت حرارتی بالای این ماده به دفع سریع گرما کمک می‌کند. همچنین از نقاط داغ موضعی که ممکن است باعث ایجاد رسوب شود جلوگیری می‌نماید.

 خواص شیمیایی ضد رسوب دیگ بخار شامل توانایی آنها در واکنش یا مهار تجمیع عوامل رسوب کننده است. موادی که خاصیت جداسازی یا کیلیت دارند می‌توانند به یون‌های موجود در ماده ضد رسوب متصل شوند و از رسوب آنها جلوگیری کنند. 

پخش کننده از تجمع ذرات جلوگیری کرده و تشکیل لجن را کاهش می‌دهد. بازدارنده‌های خوردگی موجود در آن نیز سطوح فلزی دیگ‌ها را از خوردگی محافظت می‌کنند.

مشخصات فنی مواد ضد رسوب دی ام DM
نام محصول درصد خلوص گرید نوع بسته بندی عملکرد
ضد رسوب DM 40 درصد صنعتی گالن 20 لیتری رسوب‌زدایی

 

کاربرد مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

مواد ضد رسوب دی ام DM یک ماده مهم در زمینه نیروگاه‌ها و بویلرهای صنعتی می‌باشد. تشکیل رسوب به تجمع رسوبات ناخواسته در سطح داخلی دیگ‌ها اشاره دارد که می‌تواند منجر به کاهش راندمان، افزایش مصرف سوخت و آسیب احتمالی تجهیزات شود.

 ضد رسوب دیگ بخار  از یک افزودنی شیمیایی تخصصی به نام پخش کننده یا ضد رسوب استفاده می‌کند که با آب تغذیه تاسیسات ترکیب می‌شود. این افزودنی به پراکندگی و جلوگیری از تجمع ذرات معلق مانند خاک، جامدات و سایر ناخالصی‌های موجود در آب تغذیه کمک می‌کند.

 پخش کننده اساساً به عنوان یک عامل تمیز کننده عمل کرده  و چسبندگی و رسوب این ذرات را بر روی سطوح تاسیسات و تجهیزات کاهش می‌دهد. این امر به تمیز نگه داشتن سطوح انتقال حرارت کمک می‌کند. همچنین به نوبه خود راندمان بویلر و دیگ بخار و عملکرد کلی را افزایش می‌دهد. 

شایان ذکر است که مواد ضد رسوب دی ام تنها یکی از جنبه‌های استراتژی جامع تعمیر و نگهداری بویلر و دیگ بخار است. نظارت منظم، نگهداری و تمیز کردن سیستم دیگ بخار، همراه با تصفیه مناسب آب، برای اطمینان از عملکرد مطلوب و طول عمر به همان اندازه مهم هستند.

رسوب زدایی دیگ بخار با دی ام

کاربرد مواد ضد رسوب دی ام DM در صنایع مختلف

علاوه بر کاربردهای مسکونی، در صنعت پتروشیمی، مواد ضد رسوب دیگ بخار نقش حیاتی در حفظ قابلیت اطمینان بویلرها دارند. فرآیندهای پتروشیمی شامل عملیات در دمای بالا و وجود ناخالصی‌هایی است که می‌توانند رسوباتی را روی سطوح انتقال حرارت ایجاد کنند. 

مواد ضد رسوب DM موجب کاهش مشکلات رسوب و بهبود راندمان تولید می‌شود. همچنین نیاز به تمیز کردن مکرر دیگ و زمان خرابی را کاهش می‌دهد. 

در صنایع غذایی و آشامیدنی، تمیزی و کارآمدی بویلرها برای ایمنی و کیفیت محصول بسیار مهم است. مواد ضد رسوب دی ام با ممانعت از انباشت رسوب باعث به حداقل رساندن مصرف انرژی، انتقال حرارت بهتر و حفظ شرایط بهداشتی مورد نیاز برای تولید غذا و نوشیدنی می‌شوند.

 به طور خلاصه، مواد ضد رسوب دیگ بخار به طور گسترده در صنایع مختلف برای جلوگیری از ایجاد رسوب بر روی سطوح بویلرها استفاده می‌شود. 

عملکرد مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

عملکرد مواد ضد رسوب DM بدین صورت است که مانند یک سپر محافظ بر روی سطوح داخلی دیگ عمل می‌کند و از چسبیدن مواد رسوب کننده به سطوح ممانعت می‌‍نماید. این سد محافظ به عنوان یک مانع عمل کرده در حالی که در انتقال حرارت دخالت نمی‌کند. 

جریان ثابت و تبادل حرارت کارآمد را تضمین می‌کند، همچنین با مواد لخته ساز املاح و ذرات معلق در آب و انباشته شده را به همراه لجن‌ها استخراج و از تاسیسات خارج می‌کند. همچنین با مبارزه و مداخله در اثرات منفی اکسیژن موجود در آب خوردگی سطوح را به حداقل می‌رساند. 

 در مواردی که رسوب قبلاً برای تجهیزات رخ داده است، مواد ضد رسوب دیگ بخار دارای مکانیزم خود تمیز شوندگی منحصر به فرد است. این فرمول به طور فعال رسوبات انباشته شده را تجزیه می‌کند و از رشد بیشتر آنها جلوگیری می‌نماید. 

عملکرد رسوب زدا DM

روش حفظ عملکرد مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

کارایی مواد  ضد رسوب دی ام DM در حذف رسوبات و جلوگیری از انباشت رسوب در دیگ‌های بخار می‌تواند تحت تاثیر شرایط محیطی، PH و عوامل دیگر باشد. تنظیم PH آب در سطح استاندارد برای بهینه سازی , اثربخشی مواد ضد رسوب DM در بویلرها بسیار مهم است. 

در حالت ایده آل، PH باید روی 10 تنظیم شود تا بهترین نتایج رسوب زدایی را تضمین کند. توجه به این نکته مهم است که کاهش محتوای کلسیم در آب، قبل از تزریق مواد ضد رسوب دیگ بخار ضروری است، زیرا سطح بالای کلسیم می‌تواند به طور قابل توجهی اثربخشی مواد را کاهش دهد.

 این مواد ضد رسوب DM معمولاً برای استفاده با آب مقطر که حاوی کلسیم نیست توصیه میشود. برای به حداکثر رساندن راندمان و کارایی این مواد باید از مقدار صحیح و مجاز برای تزریق به تاسیسات استفاده شود.

 مقدار مورد نیاز به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در اکثر موارد توصیه می‌شود از 4 لیتر در متر مکعب استفاده گردد.

بسته بندی مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

یکی از جنبه‌های مهم مواد ضد رسوب دی ام بسته بندی آنهاست. نه تنها ایمنی آنها را در حین نگهداری و حمل و نقل تضمین می‌کند بلکه راحتی در هنگام استفاده را نیز فراهم می‌نماید. در سال‌های اخیر، استفاده از بسته بندی گالن 20 لیتری رواج پیدا کرده است.

 همچنین مزایای متعددی را برای تولید کنندگان و هم برای عرضه کنندگان و کاربران نهایی ارائه می‌دهد. بطور مثال بسته بندی گالن 20 لیتری تعادلی بین ظرفیت حجمی و سهولت جابجایی برقرار می کند. 

برای خرید مواد ضد رسوب DM در بسته بندی گالن 20 لیتری با کارشناسان فروش هلدینگ مبنا شیمی تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (9 امتیاز)

2 دیدگاه برای مواد ضد رسوب دیگ بخار DM

 1. آواتار بهمن اسفندیاری

  بهمن اسفندیاری

  مچکر از سایت کاملتون. ضد رسوب های شما تولید داخل هستند یا وارداتی؟

  • آواتار برزگری

   برزگری

   ضمن تشکر از شما، هر دو نوع موجود می باشد.

 2. آواتار اشکان

  اشکان

  سلام خسته نباشید، ضد رسوب دی ام پایه فسفات است یا پلیمری؟

  • آواتار برزگری

   برزگری

   پلیمری است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *