دیسکلر مبنا شیمی

اسید دیسکلر

دسته بندی: مواد شیمیایی
5/5
کد محصول: 4837
  • خرید اسید دیسکلر | دیسکلر 33 درصد | دیسکلر 70 درصد
  • فروش ماده شیمیایی رسوب زدا
  • قیمت ماده دیکسلر Descaler
Loading...

اسید دیسکلر Descaler 

اسید دیسکلر Descaler نقش مهمی در حفظ عملکرد بهینه و طول عمر سیستم‌های گرمایشی و تجهیزات سرمایشی و مبدل‌های حرارتی دارند. با گذشت زمان، رسوبات معدنی، زنگ زدگی می‌توانند در این سیستم‌ها ایجاد شوند که تأثیر منفی بر کارایی آنها می‌گذارد و به طور بالقوه منجر به خرابی‌های پرهزینه می‌شود. 

ماده شیمیایی اسید دیسکلر، به طور موثر و ایمن (بدون خوردگی) در کمترین زمان ممکن این رسوبات را از بین می‌برد و از عملکرد روان این سیستم های ضروری اطمینان می‌دهد.

ساختار آنها متشکل از اسیدهای معدنی (inhibited acid) و  همچنین مواد حفاظت کننده (inhibitor) است. مواد ساختاری آن در مجاورت با رسوبات موجب تخریب رسوب و منحل شدن آنها در آب می‌شود.

در برخی مواد شیمیایی رسوب زدا جهت بالا بردن توانمندی دفع رسوبات از مواد خیس کننده (surfactant) نیز استفاده می‌گردد.

فروش دیسکلر مبنا شیمی

ماده شیمیایی اسید دیسکلر چیست؟

سیستم‌های گرمایش و تجهیزات سرمایشی برای کارآمد بودن به مکانیسم‌های انتقال حرارت صاف متکی هستند. با گذشت زمان، آب مورد استفاده در این سیستم‌ها می‌تواند حاوی مواد معدنی محلول مانند کلسیم، منیزیم و آهن باشد که تجمیع شده و لایه‌ای از رسوب را بر روی سطح تبادل حرارت تشکیل می‌دهند. 

این رسوبات مانع انتقال حرارت، کاهش راندمان سیستم و افزایش مصرف انرژی می‌شود. در نتیجه، استفاده منظم از مواد رسوب‌زدا یا ماده رسوب زدا اسید دیسکلر Agent Descaling در حفظ عملکرد بهینه این سیستم‌ها ضروری است.

دیسکلر ضد خوردگی (Descaling agent) یک محلول رسوب‌زدای قوی است که به طور خاص برای حذف رسوبات معدنی سرسخت از سطوح مختلف طراحی شده است.

اسید دیسکلر با فرمولاسیون قدرتمند خود به طور گسترده در برای رفع رسوبات لوله کشی، تهویه مطبوع، تولیدات صنعتی و نظافت خانگی استفاده می‌شود. 

اسید دیسکلر یک محلول شیمیایی است که از اسیدهایی مانند اسید هیدروکلریک، اسید سولفامیک یا اسید سیتریک تشکیل شده است. این اسیدها با مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم و رسوب آهک واکنش نشان می دهند. لذا به طور موثر آنها را حل کرده و از بین می‌برند. 

خرید ماده اسید دیسکلر رسوب زدا 

برای خرید اسید دیسکلر در ابتدا سعی بر یافتن یک تامین کننده معتبر داشته باشید. همچنین کیفیت ماده شیمیایی اسید دیسکلر مورد تقاضا برای خرید بسیار با اهمیت است. زیرا مواد رسوب زدا با کیفیت پایین بازدهی موثر و مورد نیاز را در پی نخواهند داشت. 

هلدینگ مبنا شیمی یک تامین کننده شناخته شده در عرصه مواد شیمیایی می‌باشد. محصولات باکیفیت این مجموعه تجاری همواره نام برتر مبنا شیمی را در اذهان متبادر می‌کند.

خرید دیسکلر 20 لیتری

برای خرید دیسکلر 20 لیتری باید توجه داشت، هنگام خرید دی اس کیلر توجه به چند فاکتور ضروری است. ابتدا درصد اسید دیسکلر مورد نیاز خود را مشخص کنید. محصولات مختلف برای اهداف رسوب‌زدایی از فلزات نرم یا سخت طراحی شده اند.

هلدینگ مبنا شیمی از عرضه کنندگان دی اس کیلر در ایران است. برای خرید دیسکلر 20 لیتری با کارشناسان فروش این مجموعه تجاری در تماس باشید.

خرید اسید دیسکلر در تهران 

برای خرید دیسکلر در تهران از تامین کنندگان معتبر مواد شیمیایی اقدام کنید. اپلتفرم‌های خرید آنلاین را بررسی کنید. مستقیماً با تامین کنندگان مواد شیمیایی تماس بگیرید. 

هلدینگ مبنا شیمی از عرضه کنندگان دیسکلر در سطح ایران می‌باشد. این مجموعه تجاری بصورت تلفنی و آنلاین سفارشات متقاضیان را ثبت می‌کند.

 برای خرید دیسکلر در تهران با کارشناسان فروش مبنا شیمی تماس بگیرید.

خرید دیسکلر 37 درصد 

برای خرید دیسکلر 37 درصد از هلدینگ مبنا شیمی که یک عرضه کننده مواد شیمیایی باکیفیت در ایران است، تماس حاصل فرمایید. 

مبنا شیمی یک نام شناخته شده در عرصه خرید و فروش مواد شیمیایی به ویژه محصول اسید دیسکلر در میان خریداران است. واحد فروش و پشتیبانی مبنا شیمی با ارائه مشاوره های ضروری برای خرید دیسکلر 37 درصد در خدمت متقاضیان می‌باشد.

خرید اسید دیسکلر مبنا شیمی

قیمت اسید دیسکلر رسوب زدا 

دیسکلر ضد خوردگی عرضه شده توسط مبنا شیمی با توجه به کارایی و اثربخشی آنها، شاید تصور شود که دارای برچسب قیمت بالایی است. هرچند در عرصه خرید مواد شیمیایی کیفیت محصول بیش از قیمت آن مورد توجه قرار می‌گیرد. 

 اما با این حال، محصول اسید دیسکلر این مجموعه تجاری با دارا بودن کیفیت منحصر به فرد و کارآمد، از قیمت بسیار مناسب و رقابتی برخوردار است.  

قیمت دیسکلر پکیج

برای خرید محصول دی اس کیلر، قیمت پس از کیفیت دارای اهمیت است. قیمت دیسکلر پکیج بر اساس فاکتورهایی مانند نوسانات جداول ارزی، خرید عمده یا خرده متفاوت است.

هلدینگ مبنا شیمی محصول اسید دیسکلر باکیفیت خود را با قیمت مناسب و رقابتی در اختیار خریداران قرار می‌دهد.

قیمت اسید دیسکلر 33 درصد 

قیمت برای خرید محصولات پس از کیفیت از گزینه‌های انتخاب یک محصول برای خرید می‌باشد اسید دیسکلر نیز از این قاعده مستثنی نیست. قیمت اسید دیسکلر 33 درصد به دلیل نوسانات ارزی دارای نرخ ثابتی نیست. لذا برای خرید اسید دیسکلر 33 درصد باید قیمت آن را استعلام کرد.

کارشناسان فروش هلدینگ مبنا شیمی بصورت آنلاین و تلفنی پاسخگوی متقاضیان خرید و استعلام قیمت اسید دیسکلر 33 درصد هستند.

قیمت دیسکلر مبنا شیمی

انواع دیسکلر رسوب زدایی 

ماده شیمیایی دیسکلر محلول پاک کننده شیمیایی می‌باشد که برای حذف رسوبات معدنی از سطوح و تجهیزات مختلف استفاده می‌شود. انواع مختلفی از رسوب زدا دیسکلر وجود دارد که هر کدام کاربردها و قدرت‌های خاص خود را دارند.

1- دیسکلر بر پایه اسید سولفامیک 

این نوع رسوب زدا در از بین بردن رسوبات آهکی و آب سخت از سطوح مختلف از جمله سرامیک، چینی، شیشه و فلز موثر است. معمولاً در تمیز کردن توالت‌ها، وسایل حمام و تجهیزات صنعتی استفاده می‌شود.

 2- دیسکلر بر پایه هیدروکلریک

رسوب زداهای مبتنی بر اسید هیدروکلریک قوی و پرکاربرد هستند. آنها در از بین بردن رسوبات معدنی سنگین، لکه‌های زنگ زدگی و رسوب کلسیم موثر هستند. با این حال، هنگام استفاده از این نوع رسوب زدا باید احتیاط کرد، زیرا ممکن است برای برخی از سطوح خورنده باشد و بخارهای مضر ایجاد کند.

خرید دیسکلر و قیمت دیسکلر به دلیل وصول آسان و نرخ مناسب امری بسیار سهل به هنگام نیاز است.

انواع دیسکلر رسوب زدایی اسیدی

1- دیسکلر بر پایه اسید سیتریک 

رسوب زداهای مبتنی بر اسید سیتریک در از بین بردن رسوبات آهک در لوازم خانگی مانند قهوه ساز، کتری و ماشین ظرفشویی، ملایم و در عین حال موثر هستند. نگهداری آنها ایمن بوده و در مقایسه با سایر انواع رسوب زداهای اسیدی، عموماً میزان خورندگی کمتری دارند.

 2- دیسکلر بر پایه اسید فسفریک

رسوب زدا مبتنی بر اسید فسفریک معمولاً برای از بین بردن لکه‌های زنگ زدگی، رسوبات معدنی از تجهیزات و سطوح استفاده می‌شود. آنها نسبت به اسید هیدروکلریک خورندگی کمتری دارند اما اگر با احتیاط از آنها استفاده نشود می‌توانند مضر باشند.

 3- دیسکلر بر پایه اسید استیک 

این ماده به سرکه سفید نیز معروف است، می‌توان از اسید استیک به عنوان یک رسوب زدا طبیعی استفاده کرد. در مقایسه با سایر انواع رسوب زداهای اسیدی ملایم‌تر است و اغلب برای رسوب زدایی قهوه سازها، کتری‌ها و سایر لوازم خانگی استفاده می‌شود.

 توجه به این نکته ضروری است که با رعایت تمام دستورالعمل‌های ایمنی ارائه شده توسط سازندگان، با مواد رسوب زدای اسیدی باید با احتیاط عمل کرد. هنگام استفاده از این مواد، استفاده از دستکش و عینک محافظ و اطمینان از تهویه مناسب در ناحیه مورد استفاده ضروری است.خرید اسید دیسکلر و قیمت دیسکلر به کیفیت آن متکی است.

شستشوی منبع کویل دار با دیسکلر

انواع دیسکلر بر مبنای خلوص

دیسکلر یا دی اس کیلر با خلوص‌های 33% و 70% در دسترس است. ترکیب شیمیایی دیسکلر 33 درصد با نام دیسکلر ویژه شناخته می‌شود. همچنین بیشترین مصرف را دارد.

دیسکلر 33 درصد نوع بسیار رایج در مصارف صنعتی و مسکونی می‌باشد. متقابلاً دیسکلر 70 درصد در بازار موجود است. نوع 70% از لحاظ کاربردی قویتر است و برای فلزات سخت مانند فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

رسوب‌زداها به لحاظ ویژگی خورندگی باید به دقت انتخاب شوند. یعنی سازگاری با نوع فلز لوله‌ها و تجهیزات بسیار با اهمیت است. بطور مثال مقاومت فلزات مس، آلومینیوم و استیل یا فولاد با یکدیگر برابر نیست.

لذا برای لوله‌ها یا تجهیزات با فلزات نرم مانند مس در برابر عارضه خورندگی از دیسکلر با درصد کمتر استفاده می‌شود. 

اما هرچه فلز سخت باشد یا پایداری فلز در برابر خاصیت خورندگی و ساییدگی توسط رسوب‌زدا بیشتر باشد متعاقباٌ از دیسکلر قویتر با درصد خلوص بالاتر نیاز است (مانند فلز فولاد و چدن). همچنین فلزات نرم از قبیل روی، برنج و آلومینیوم، مس و … با دیسکلر با خلوص پایین‌تر رسوب‌زدایی می‌شوند.

دیسکلر در مبدل پیکیج

مهمترین ویژگی دیسکلر

رسوب زدایی قدرتمند: دیسکلر صنعتی هنگام از بین بردن رسوبات معدنی به خوبی عمل می‌کند. ماهیت اسیدی آنها در شکستن تجمعات سرسخت رسوب بسیار موثر است. همچنین موجب تمیز کردن کامل سطوح و لوله‌ها می‌شود.

تطبیق پذیری: ماده شیمیایی دیسکلر را می‌توان بر روی سطوح مختلف از جمله لوله‌های فلزی، سیستم‌های گرمایشی، سر دوش و غیره استفاده کرد.

 اقدام سریع: ماده رسوب زدا دیسکلر به سرعت برای حل کردن رسوب عمل می‌کند و در زمان و هزینه‌ها صرفه جویی حاصل می‌شود. این ویژگی آنها را برای تمیز کردن تجهیزات در مقیاس بزرگ یا مناطق مستعد رسوب سنگین ایده آل می‌کند. 

فرمولاسیون ایمن و موثر: دیسکلر ضد خوردگی به گونه‌ای فرموله شده که در عین حصول اطمینان از حداقل آسیب به محیط زیست و کاربر موثر باشند. با این حال، باید اقدامات احتیاطی مناسب مانند پوشیدن لباس محافظ و پیروی از دستورالعمل‌های سازنده انجام شود.

قیمت مقرون به صرفه: قیمت دیسکلر به نسبت عرضه و تقاضا و کاربردهای آن بسیار مناسب و قابل تهیه در مصارف خانگی و صنعتی است.

مزایای دیسکلر

جلوگیری از آسیب: ایجاد رسوبات معدنی می‌تواند کارایی تجهیزات را کاهش دهد و در نهایت منجر به خرابی آنها شود. اسید دیسکلر با از بین بردن موثر رسوبات و جلوگیری از آسیب بیشتر به افزایش طول عمر تجهیزاتی که مدام با آب سروکار دارند کمک می‌کند. 

بهبود عملکرد: پس از رسوب زدایی، تجهیزات و سطوح عملکرد مطلوب خود را باز می‌یابند. 

صرفه جویی در هزینه: استفاده منظم از ماده شیمیایی دیسکلر  از نیاز به تعویض یا تعمیرات پرهزینه جلوگیری می‌کند، زیرا تجهیزات در صورت رسوب زدایی مناسب بهترین عملکرد را دارند.

بهبود بهداشت: رسوبات مواد معدنی اغلب حاوی باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌های مضر هستند. حذف آنها با ماده رسوب زدا دیسکلر باعث افزایش تمیزی و بهبود شرایط بهداشتی می‌شود.

کاربرد ماده ضد رسوب دیسکلر

سیستم‌های لوله کشی و تهویه مطبوع: دیسکلر ضد خوردگی برای حفظ عملکرد لوله‌ها، رادیاتورها و برج‌های خنک کننده با حذف رسوبات ضروری است.

لوازم خانگی: کاربردهای متداول شامل قهوه‌سازها، کتری‌ها، سر دوش‌ها و ماشین‌های لباس‌شویی برای عملکرد روان‌تر و بهبود بهره‌وری انرژی است.

 تجهیزات صنعتی: اسید دیسکلر در نگهداری و تمیز کردن ماشین آلات صنعتی مانند مبدل‌های حرارتی، کندانسور، اواپراتور و بسیاری از اجزای دیگر برای اطمینان از عملکرد بهینه استفاده می‌شود.

امکانات تولیدی: دیسکلر صنعتی نقش مهمی در تمیز کردن و نگهداری تجهیزات درگیر در فرآیندهای تولید، افزایش کارایی و طول عمر ماشین آلات دارند.

کاربرد ماده ضد رسوب دیسکلر در صنایع مختلف

ماده رسوب زدا دیسکلر به دلیل توانایی در حذف موثر رسوبات در صنایع مختلف کاربرد دارد. در جدول زیر نگاهی دقیق به کاربردهای آن در بخش‌های مختلف پرداخته شده است:

کاربرد ماده شیمیایی دیسکلر صنعتی
تاسیسات ساختمانی و اداری تاسیسات صنعتی صنعت غذایی صنعت تولید صنعت کشاورزی 
در سیستم‌های لوله کشی و گرمایش، سرمایشی  برای تمیز کردن ماشین آلات، تجهیزات و خطوط لوله در این صنایع نقش مهمی در حفظ استانداردهای بهداشتی دارد. در فرایندهای فلزکاری، تولید دارو، و تولید نساجی می یابد جلوگیری از تجمع رسوبات معدنی در نازل‌ها، لوله‌ها و فیلترها

 

کاربرد دیسکلر 33 درصد

دیسکلر 33 درصد نوع بسیار رایج و متداول این ترکیب شیمیایی می‌باشد. معمولاً برای لوله‌ها و تجهیزاتی که بر پایه فلزات نرم طراحی و تولید شده‌اند استفاده می‌شود. درصد این نوع از دیسکلر گویای متعادل و سازگار بودن این ماده با انواع فلزات نرم مانند مس می‌باشد.

کاربرد دیسکلر 70 درصد 

دیسکلر 70 درصد به نسبت دیسکلر 33 درصد قوی تر می‌باشد. از این نوع ضد رسوب برای فلزات سخت مانند فولاد استفاده می‌کنند. زیرا به دلیل درجه خلوص آن دارای توانایی خوردگی و ساییدگی بالایی است. لذا فلزات سخت تنها قادر به سازگاری در برابر این دیسکلر 70 درصد هستند.

کاربرد دیسکلر 70 درصد

راهنمای استفاده از ماده ضد رسوب دیسکلر

قبل از شروع، مطمئن شوید که تمام تجهیزات ایمنی لازم را دارید. این تجهیزات شامل دستکش، عینک و ماسک صورت است. مهم است که از خود محافظت کنید. 

دستورالعمل‌های ارائه شده توسط سازنده را بخوانید. تولیدات مختلف ممکن است دستورالعمل‌های کمی متفاوت داشته باشند، بنابراین مهم است که دستورالعمل خاص آنها را برای بهترین نتایج دنبال کنید.

برای رسوب زدایی ماده شیمیایی دیسکلر را وارد لوله یا مخزن آب کنید تا با گذر از لوله‌ها، تجهیزات و تاسیسات رسوبات انباشته  شده را در خود حل کرده و دفع نماید.

اجازه دهید محلول برای مدت زمان توصیه شده در لوله بماند. رسوب‌زدایی ممکن است بسته به شدت تجمع رسوب متفاوت باشد. تغییر رنگ آب خارج شده از لوله یا تجهیزات نشان از واکنش برای دفع رسوبات می‌باشد.

در ابتدا به رنگ شیری یا سفید و با گذر زمان و خروج کامل رسوبات، آب به حالت زلال و شفاف تغییر رنگ می‌دهد. باید در نظر داشت، عدم زلالیت و شفافیت آب پس از پایان فرایند رسوب‌زدایی به مفهوم کیفیت پایین ماده رسوب زدا است.

بسته بندی دیسکلر

هنگامی که صحبت از بسته بندی دیسکلر ضد خوردگی می‌شود، این ماده شیمیایی معمولاً در یک ظرف گالن 20 لیتری عرضه می‌شود. همواره گالن‌ها باکیفیت و بادوام ساخته شده‌اند و  ماهیت خورنده محلول اسیدی دیسکلر را تحمل می‌کنند. 

گالن‌های 20 لیتری برای جلوگیری از نشت در حین ذخیره سازی یا حمل و نقل طراحی شده است و ایمنی کاربر را تضمین می‌کند. هلدینگ مبنا شیمی از عرضه کنندگان معتبر دیسکلر در سراسر ایران است.

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید