Skip to content

شیر اتوماتیک سختی گیر

فهرست مطالب


شیر اتوماتیک سختی گیر

شیر اتوماتیک سختی گیر یکی از اجزای مهم فیلتر رزین یا دستگاه سختی گیر است. اندازه آن متفاوت می‌باشد. بسته به اندازه مخزن یا ظرفیت دستگاه از 3/4 اینچ تا 2 اینچ متغیر است. 

شیر اتوماتیک مجهز به یک صفحه کنترل قابل تنظیم می‌باشد که امکان تنظیم آسان مراحل پیچیده مانند شستشوی معکوس یا سرویس را فراهم می‌نماید. 

تنظیم صحیح شیر اتوماتیک برای عملکرد موثر سختی گیری ضروری است. دو نوع شیر اتوماتیک وجود دارد:

1. شیر اتوماتیک  زمان‌بندی شده یا شیر زمانی: این شیر تعیین می‌کند که دستگاه با در نظر گرفتن روزهای خاص و زمان‌های دقیق چه زمانی به مرحله بعدی چرخه کاری خود می‌رود.

 این مدل را می‌توان به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که زمان‌های خاصی را برای پنج چرخه عملکردی دستگاه اعمال کند که شامل چرخه سرویس، چرخه شستشوی معکوس یا شستشوی آهسته، چرخه احیا و پر شدن مخزن نمک و چرخه تخلیه سریع می‌شود.

2. شیر جریان اتوماتیک: در شیر اتوماتیک سختی گیر رزینی جریانی هر سیکل بر اساس دبی یا حجم عبور آب تعریف شده به فاز بعدی منتقل می‌شود.

شیرهای برنامه ریزی کنترل جریان را می‌توان با توجه به میزان آب عبوری از بستر رزین و میزان جریان آب در سیستم گردش آب سختی گیر تنظیم کرد.

شیر سختی گیر اتوماتیک - بلزرگانی اسپوتا

شیر سختی گیر تمام اتوماتیک چیست؟

شیر اتوماتیک سختی گیر رزینی مانند همتای دستی خود جند حالت خدمات مختلف را ارائه می‌دهد: 

 • شستشوی معکوس
 •  مکش محلول آب و نمک
 •  شستشوی آهسته 
 •  شستشوی سریع

هر یک از این موقعیت‌ها همان هدفی را انجام می‌دهند که در یک شیر دستی انجام می‌شود. 

با این حال تمایز کلیدی در عملکرد شیر اتوماتیک نهفته است. در حالت اتوماتیک شیر بر اساس تنظیمات از پیش تعیین شده کاربر عمل می‌کند.

این بدان معنی است که در فواصل زمانی خاص (اگر دستگاه مبتنی بر زمان باشد) یا نرخ جریان خاص (دبی) (در مورد شیر جریانی اتوماتیک) فرآیند احیا بستر رزین به طور خودکار بدون نیاز به اپراتور انجام می‌شود. این ویژگی نه تنها فرآیند احیا را ساده می‌کند بلکه به لطف برنامه‌ریزی کارآمد منجر به کاهش هزینه‌های عملیاتی می‌شود. 

مزایای متعدد از جمله کاهش زمان خرابی آن را به گزینه‌ای بسیار ارزشمند تبدیل می‌نماید. با شیر اتوماتیک مدیریت و نگهداری یک دستگاه سختی گیر با سهولت همراه است. 

همچنین امکان عملکرد کارآمدتر با بازدهی افزون‌تر را فراهم می‌کند.

خرید شیر اتوماتیک سختی گیر رزینی 

هنگام خرید شیر سختی گیر رزینی تمام اتوماتیک ارزیابی دقیق کیفیت بسیار مهم است. شرکت مبنا شیمی از این نظر به عنوان یک تامین کننده معتبر و با سابقه در صنعت تصفیه آب محبوبیت دارد.

آنچه این شرکت را متمایز می‌کند تضمین ارائه شده توسط آنها است که اعتماد به محصولات خریداری شده را با پشتیبانی از مشتری را ضمانت می‌کند. 

اگر به دنبال خرید محصولات و تجهیزات تصفیه آب با کیفیت در برندهای معتبر هستید توصیه می‌شود از مشاوران و کارشناسان مجرب مبنا شیمی راهنمایی بگیرید.

این مجموعه بازرگانی به همراه تیمی از متخصصان آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. 

با کسب مشاوره از این کارشناسان مجرب می‌توانید مطمئن باشید که تصمیمات آگاهانه گرفته و مناسب‌ترین کالا و  شیر اتوماتیک سختی گیر را برای نیازهای خاص خود انتخاب خواهید کرد.

با توصیه‌های ارزشمند تیم فروش مبنا شیمی اطمینان حاصل می‌کنید که روند خرید مطمئن و معتمد است. بنابراین قبل از انجام هرگونه خرید مشورت با کارشناسان در این گروه تجاری را تجربه کنید. 

آنها شما را به سمت بهترین گزینه‌ها راهنمایی می‌کنند و اطمینان می‌دهند که خرید شما دقیقاً با نیازهای شما هماهنگ می‌باشد.

خرید شیر سختی گیر اتوماتیک - مبنا شیمی

فروش شیر اتوماتیک سختی گیر رزینی

اگر به دنبال خرید شیر سختی گیر تمام اتوماتیک و تجهیزات تصفیه آب با کیفیت هستید که تمام نیازهای شما را برآورده کند با شرکت عرضه‌ کننده مواد و تجهیزات تصفیه آب مبنا شیمی در ارتباط باشید.

تیم متخصص این شرکت راهنمایی‌های بی‌نظیری را برای پروژه‌های شما ارائه می‌دهند. وب سایت مبنا شیمی به ارائه طیف متنوعی از محصولات اختصاص دارد.

تجربه خرید شما از این شرکت بازرگانی نه تنها تضمین شده و قابل اعتماد است بلکه فراتر از انتظارات شما خواهد بود. 

چه از نظر بهترین قیمت، مشخصات فنی ، تحویل فوری یا پشتیبانی تخصصی مبنا شیمی شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. 

برای خرید آسان و مطمئن شیر اتوماتیک سختی گیر کافیست با شماره‌های ثبت شده در وب سایت شرکت مبنا شیمی تماس حاصل فرمایید.

تیم خدمات مشتری مجرب آماده ارائه خدمات بصورت آنلاین و تلفنی ‌می‌باشند.

قیمت شیر اتوماتیک سختی گیر

قیمت شیر تمام اتوماتیک سختی گیر و تجهیزات تصفیه آب وارداتی می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند نوسانات ارز متغیر باشد.

در مورد شیرهای تمام اتوماتیک دستگاه سختی گیر قیمت آنها بسته به عواملی مانند اندازه و سطح اتوماسیون متفاوت است.

به طور کلی شیرهای اتوماتیک گرانتر از همتایان نیمه اتوماتیک خود هستند. این نرخ بالاتر با ویژگی‌های پیشرفته و راحتی که شیرهای اتوماتیک ارائه می‌دهند توجیه می‌شود.

به طور خلاصه قیمت شیر به سایز مخزن مورد استفاده بستگی دارد. در بازار صنعت تصفیه آب شرکت مبنا شیمی به عنوان تامین کننده مطمئن تجهیزات تصفیه آب با خوشامی مطرح شده است.

این شرکت بازرگانی محصولات خود را با قیمت‌های مناسب عرضه می‌کند که هم کیفیت و هم قیمت مناسب را برای مشتریان تضمین می‌کند.

 برای خرید مطمئن و مقرون به صرفه شیر اتوماتیک سختی گیر با کارشناسان فروش این مبنا شیمی  تماس بگیرید.

اطلاع از قیمت شیر سختی گیر اتوماتیک - مبنا شیمی

انواع شیر اتوماتیک سختی گیر

اندازه شیر تمام اتوماتیک سختی گیر بسته به ابعاد خاص مخزن یا ظرفیت دستگاهی که روی آن نصب می‌شود متفاوت است. 

برای افزایش راحتی و عملکرد بهتر شیر اتوماتیک مجهز به یک صفحه کنترل قابل تنظیم می‌باشد.

کنترل پنل به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی رویه‌های مختلف مانند شستشوی معکوس یا سرویس را اصلاح و تنظیم کنند.

قابلیت تنظیم آسان این فرآیندها حداکثر کارایی سیستم سختی گیر را تضمین می‌کند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که تنظیم صحیح شیر اتوماتیک برای اثربخشی کلی و عملکرد بی عیب و نقص فرآیند سختی گیری بسیار مهم است. 

شیر اتوماتیک سختی گیر با تنظیمات نادرست ممکن است نتایج مورد نظر حاصل نشود. از نظر انواع، در درجه اول دو نوع شیر اتوماتیک برای این کاربردها موجود است. 

شیر اتوماتیک سختی گیر زمانی

هدف اصلی شیر اتوماتیک سختی گیر زمانی  اجرای دقیق زمان بندی برنامه ریزی شده بدون هیچ گونه تاخیری است و از عملکرد خودکار روان و کارآمد اطمینان می‌دهد.

با استفاده از یک شیر اتوماتیک سختی گیر

زمانی خودکار برنامه‌ریزی زمان بندی خاص برای هر یک از پنج سیکل عملیاتی دستگاه امکان‌پذیر می‌شود. 

این بدان معنی است که دستگاه می‌تواند برای انجام وظایف در فواصل زمانی مشخص برنامه‌ریزی شود و کارایی آن به حداکثر برسد. 

هنگام برنامه‌ریزی شیر زمان‌بندی خودکار با زمان‌بندی‌های مشخص برای سیکل‌ها یکپارچه‌سازی و عملکرد کارآمد برای دستگاه سختی گیر امکان‌پذیر می‌شود.

این امر موجب می‌شود تا یک فرآیند ساده و قابل اعتماد را که در آن وظایف دقیقاً در لحظه‌های مورد نیاز انجام می‌شود اجرایی گردد و هرگونه خطا یا اختلال بالقوه را به حداقل برساند. 

یکی از مزیت‌های کلیدی شیر زمانی  اتوماتیک توانایی آن در شخصی سازی رفتار دستگاه بر اساس نیازهای خاص است.

این سطح از سفارشی سازی تضمین می‌نماید که دستگاه به گونه‌ای کار می‌کند که به بهترین وجه با نیازهای کاربران مطابقت دارد.

علاوه بر این با بهینه‌سازی زمان‌بندی‌ها از طریق این شیر می‌توان عملکرد و راحتی کلی را افزایش داد و تجربه کاربری رضایت‌بخش‌تری را ایجاد کرد. 

شیر اتوماتیک سختی گیر زمانی نقش حیاتی در افزایش عملکرد و قابلیت اطمینان یک دستگاه را ایفا میکند و امکان عملکرد یکپارچه و بی دردسر را فراهم می‌نماید.

فروش شیر سختی گیر اتوماتیک - مبنا شیمی

شیر اتوماتیک سختی گیر جریانی 

با استفاده شیر اتوماتیک سختی گیر جریانی پیشرفته هر چرخه بدون زحمت به فاز بعدی می‌رود. در حالی که با سرعت جریان یا حجم جریان آب (دبی) مشخص شده هماهنگ است. 

شیرهای جریانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با سطوح مختلف آب عبوری از بستر رزین و سیستم گردش آب سختی گیر سازگار شوند.

این بدان معنی است که شما کنترل کاملی بر تنظیم جریان آب بر اساس نیازهای خاص برنامه خود دارید. شیر جریانی خودکار برای مقاصد صنعتی که به اندازه گیری‌های دقیق نیاز دارند انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان بالایی را ارائه می‌دهد. 

راحتی کنترل جریان آب را بدون نیاز به نظارت یا تنظیمات مداوم میسر می‌کند. شیر جریانی اتوماتیک عملکرد یکپارچه را تضمین نموده و کارایی و پتانسیل واقعی فرایند سختی گیری را ارائه می‌دهد.

ویژگی شیرهای سختی گیر اتوماتیک

1. کنترل پنل دیجیتال: شیر رسوب گیر تمام اتوماتیک دارای یک صفحه کنترل دیجیتال هستند که به شما امکان می‌دهد برنامه‌ها را به راحتی تنظیم و نظارت کنید. 

2. تنظیمات تایمر: شیر اتوماتیک سختی گیر می‌توان برای تعیین زمان بندی خاص بر اساس نیازهای سختی گیری آب برنامه ریزی کرد. این امر یک فرآیند احیای منظم و کارآمد را برای حفظ کیفیت مطلوب آب تضمین می‌کند. 

3. نمایشگر نرخ جریان: شیر رسوب گیر تمام اتوماتیک دارای یک نمایشگر نرخ جریان هستند که جریان آب را در زمان واقعی اندازه گیری می‌کند. در تشخیص هرگونه مسائل احتمالی مربوط به فشار آب موثر است. 

4. نشانگر سطح نمک: برای حفظ اثربخشی سختی گیری پیگیری سطح نمک ضروری است. شیرهای اتوماتیک اغلب دارای نشانگر سطح نمک هستند که نظارت و پر کردن مجدد مخزن نمک را در صورت لزوم آسان می‌کند.

شیر سختی گیر اتوماتیک - مبنا شیمی

کاربرد شیرهای سختی گیر اتوماتیک

 1. استفاده مسکونی: معمولاً در محیط‌های مسکونی برای نرم کردن آب سخت ورودی به خانه استفاده می‌شود.  
 2. استفاده تجاری: مانند هتل‌ها، رستوران‌ها و خشکشویی‌ها کاربرد گسترده‌ای دارند.
 3. استفاده صنعتی: مانند کارخانه‌های تولیدی و نیروگاه‌ها، کارایی مطلوب را تضمین می‌کند. 
 4. کشاورزی: در محیط‌های کشاورزی که در آن از سیستم‌های آبیاری استفاده می‌شود کاربرد دارد.
 5. آبزی پروری: برای حفظ شرایط خاص آبی لازم برای سلامت و رشد موجودات آبزی استفاده می‌شود.
 6. استخرها و اسپاها: برای نگهداری و عملکرد آسان کاربرد دارد. 
 7. بیمارستان‌ها: نقش تعیین کننده‌ای در حفظ کیفیت آب در بیمارستان‌ها دارند. 
 8. کارواش: مشاغل کارواش اغلب از شیرهای خودکار استفاده می‌کنند. 
 9. صنایع نوشیدنی و غذایی: استفاده از آنها در این صنایع بسیار متداول است. 
 10. آزمایشگاه‌ها: از این شیرها به عنوان بخشی از سیستم‌های تصفیه خود استفاده می‌کنند. 

کاربرد شیر سختی گیر اتوماتیک - مبنا شیمی

نصب شیر سختی گیر تمام اتوماتیک 

1. نصب حرفه‌ای: برای اطمینان از نصب صحیح شیر اتوماتیک سختی گیر به شدت توصیه می‌شود از یک متخصص کمک بگیرید. زیرا نصب دقیق مورد نیاز برای عملکرد کارآمد شیر را تضمین می‌کند.

2. پشتیبانی قابل اعتماد: اجزای خارجی شیر به ویژه دسته باید به عنوان نقاط پشتیبانی و اتکا در هنگام نصب استفاده شوند. نادیده گرفتن این مرحله مهم ممکن است منجر به نقص احتمالی شیر شود.

3. انتخاب نمک: هنگام نصب شیر لازم است از سنگ نمک در مخزن نمک استفاده نکنید. انتخاب نوع صحیح نمک در حفظ عملکرد بی عیب و نقص دستگاه بسیار مهم است.

4. محافظت در برابر گرما و نور خورشید: محافظت از شیر در برابر گرمای شدید یا نور مستقیم خورشید ضروری است زیرا قرار گرفتن در معرض طولانی مدت باعث آسیب مضر به دستگاه می‌شود. از یک محیط حفاظتی برای عملکرد بهینه اطمینان حاصل کنید.

5. رعایت مشخصات: در هنگام انتخاب شیر به شدت به مشخصات توصیه شده پایبند باشید. برای تضمین ایمنی و جلوگیری از هرگونه عارضه استفاده از شیر با فشار بیش از 6 بار یا دمای بیش از 45 درجه سانتیگراد خودداری کنید.

6. اتصالات مناسب: هنگام اتصال شیر به دستگاه سختی گیر از اتصالات پلاستیکی فشرده و پلی اتیلن اطمینان حاصل کنید. این اتصالات نقش محوری در جلوگیری از هرگونه آسیب احتمالی به ساختار اصلی شیر دارند.