Skip to content

آنتی اسکالانت جنسیس

در حال نمایش 10 نتیجه
آنتی اسکالانت جنسیس

کمپانی جنسیس یک شرکت پیشرو در زمینه راه‌حل‌های تصفیه آب، طیف وسیعی از محصولات آنتی اسکالانت را ارائه می‌دهد که به طور خاص برای سیستم‌های اسمز معکوس (RO) طراحی شده‌اند.

 آنتی اسکالانت جنسیس یک فرمولاسیون شیمیایی است که از تشکیل رسوبات بر روی سطوح غشایی سیستم‌های RO جلوگیری می‌کند.  همچنین عملکرد کارآمد و عمر طولانی‌تر غشا را تضمین می‌نمایند.

فرمول‌های آنتی‌اسکالانت توسعه‌یافته توسط کمپانی جنسیس نتیجه تحقیق و توسعه گسترده با هدف رسیدگی به چالش‌های مختلف کیفیت آب و حفظ عملکرد سیستم‌های RO هستند. این محصولات در صنایع مختلفی از جمله نمک زدایی، تولید برق، نفت و گاز و تصفیه فاضلاب کاربرد دارند.

عواملی که هنگام خرید آنتی اسکالانت باید در نظر گرفت در گام اول آنالیز آب است. قبل از خرید ضد رسوب، ارزیابی سطح سختی آب و انتخاب محصول مناسب بسیار مهم است. در مرحله بعدی در نظر گرفتن کاربرد صنایع و سیستم‌های مختلف است. زیرا هر کدام به فرمولاسیون‌های مختلف آنتی اسکالانت نیاز دارند.

خرید آنتی اسکالانت جنسیس مبنا شیمی

محصولات ضد رسوب جنسیس با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند کیفیت آب تغذیه، طراحی سیستم و الزامات عملکرد، متناسب با نیازهای خاص سیستم‌های مختلف RO طراحی شده‌اند.

 این شرکت طیف گسترده‌ای از آنتی‌اسکالانت‌ها را ارائه می‌کند که هر کدام برای هدف قرار دادن انواع خاصی از رسوب‌گذاری، اعم از جرم‌گیری مواد معدنی، رسوب‌گذاری آلی یا رسوب‌های زیستی طراحی شده‌اند.

ضد رسوب فیلتر ممبران جنسیس علاوه بر خاصیت جلوگیری از رسوب‌زدایی و جرم گیری، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با سایر مواد شیمیایی تصفیه آب مانند منعقد کننده‌ها و ضد عفونی کننده‌ها سازگاری بالایی داشته باشند.

فروش آنتی اسکالانت جنسیس

سپس دوز مورد نیاز را بر اساس کیفیت آب، سرعت جریان و ظرفیت سیستم را توسط مشاوره با متخصص مواد تصفیه آب در نظر بگیرید. هنگام خرید این محصول، تامین کننده معتبری را انتخاب کنید که محصولات قابل اعتماد و خدمات عالی به مشتریان ارائه می‌دهد.

 یک تامین کننده قابل اعتماد می‌تواند راهنمایی و پشتیبانی فنی ارزشمندی را ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که شما انتخاب درستی دارید.

برای دربافت مشاوره‌های فنی و خرید محصول آنتی اسکالانت با کارشناسان فروش هلدینگ مبنا شیمی در تماس باشید.

ثبت سفارش آنتی اسکالانت جنسیس

در حالی که قیمت این محصول نباید تنها عامل تعیین کننده باشد، مهم است که کیفیت آنتی اسکالانت را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که یک آنتی اسکالانت با کیفیت و موثر ممکن است قیمت کمی بالاتری داشته باشد، اما می‌تواند با جلوگیری از مشکلات جرم گیری و افزایش عمر سیستم شما در درازمدت در هزینه‌های شما صرفه جویی کند

اطمینان از در دسترس بودن و پشتیبانی فنی: قبل از خرید نهایی، در دسترس بودن آنتی اسکالانت انتخاب شده از تامین کننده خود را بررسی کنید. هلدینگ مبنا شیمی از وارد کنندگان و عرضه کنندگان برتر محصول آنتی اسکالانت در سطح ایران است. مبنا شیمی انواع ضد رسوب همچنین آنتی اسکالانت فلوکن 260 در برندهای شناخته شده را با قیمت مناسب و رقابتی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. 

کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس

انواع آنتی اسکالانت جنسیس

آنتی اسکالانت‌های کمپانی جنسیس در طیف گسترده و کاربردهای متنوع طراحی و تولید می‌شوند. این ضد رسوب‌ها عبارتند از:

آنتی اسکالانت جنسیس Genesys LF

این نوع از ضد رسوب جنسیس بیشتر برای آب تغذیه با آب دریا استفاده می‌شود. قابلیت مهار انواع رسوبات معدنی را دارا می‌باشد. کاربرد آن در مقیاس بزرگ برای سیستم‌های بزرگ، پاس اول و دوم و مقیاس کوچک برای بازیافت جزئی می‌باشد.

 دارای گواهینامه‌های NSF/UKDWI، با توانمندی جداکننده و پراکنده کننده آهن است. همچنین گرید خوراکی دارد و در مصارف آب آشامیدنی قابل استفاده می‌باشد.

 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys LS
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys SW
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys CAS
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys MG
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys LF No.2
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys CAS No.2
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys SI
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys PHO
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys RC
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys WB
 • آنتی اسکالانت جنسیس Genesys MP

انواع آنتی اسکالانت جنسیس

دوز مجاز تزریق آنتی اسکالانت جنسیس

برای تعیین دوز مناسب ضد رسوب همچنین آنتی اسکالانت فلوکن 190، عوامل متعددی مانند کیفیت آب خوراک، طراحی سیستم و شرایط عملیاتی باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این، پیروی از دستورالعمل‌های توصیه شده توسط سازنده آنتی اسکالانت و در صورت لزوم با متخصص مواد تصفیه آب مشورت کنید

 ارزیابی کیفیت آب خوراک : قبل از انتخاب یک آنتی اسکالانت مناسب و تعیین دوز، ترکیب آب خوراک باید به طور کامل تجزیه و تحلیل شود. تجزیه و تحلیل آب خوراک معمولاً شامل آنالیز پارامترهایی مانند  PH، قلیاییت، سختی، کلسیم، منیزیم، سیلیس، آهن و یون‌های مختلف دیگر است.

انتخاب آنتی اسکالانت : پس از به دست آوردن نتایج تجزیه و تحلیل آب خوراک، ضروری است که آنتی اسکالانتی را انتخاب کنید که به طور خاص برای مقابله با پتانسیل رسوب گذاری شناسایی شده فرموله شده باشد. آنتی اسکالانت‌های مختلف برای رسیدگی به انواع مختلف رسوب برای کاهش موثر طراحی شده‌اند. فرآیند انتخاب باید هر گونه نگرانی در مورد سازگاری با سایر مواد شیمیایی موجود در سیستم را نیز در نظر بگیرد.

محاسبه دوز مجاز تزریق آنتی اسکالانت جنسیس

دستورالعمل‌های سازنده:  تولید کننده آنتی اسکالانت معمولاً توصیه‌های دوز را بر اساس پارامترهای کیفیت آب خوراک و محصول خاص ارائه می‌دهد. این دستورالعمل‌ها معمولاً محدوده دوز را پیشنهاد می‌کنند که بر حسب قسمت در میلیون (ppm) داده می‌شود، و به عنوان نقطه شروع مفیدی برای تعیین دوز بهینه عمل می‌کنند.

 مهم است که توجه داشته باشید که دوز ممکن است در محدوده داده شده بر اساس عواملی مانند دما، نرخ بازیابی و رسوب سیستم متفاوت باشد.

آزمایش تعیین دوز:  در بسیاری از موارد، آزمایشی برای تایید دوز مورد نیاز و ارزیابی عملکرد سیستم با آنتی‌اسکالانت انتخابی انجام می‌شود. این امر شامل اجرای یک سیستم در مقیاس کوچکتر است که منعکس کننده سیستم اصلی RO برای نظارت بر تمایلات پوسته شدن، نرخ رسوب غشاء و عملکرد کلی سیستم است.

نظارت و تنظیمات:  پس از تعیین دوز آنتی اسکالانت و اعمال آن در سیستم RO اصلی، نظارت مداوم بسیار مهم است. نظارت منظم بر پارامترهای سیستم، از جمله اختلاف فشار، نرخ بازیابی و عوامل غلظت، به ارزیابی کارایی دوز انتخابی کمک می‌کند. 

اگر مشکلات جرم‌گیری یا رسوب‌گذاری همچنان ادامه داشته باشد، ممکن است تنظیم دوز لازم باشد و مراحل عیب‌یابی بیشتری لازم باشد.

برای دربافت مشاوره‌های فنی و خرید محصول آنتی اسکالانت آویستا و سایر انواع ضد رسوب  با کارشناسان فروش هلدینگ مبنا شیمی در تماس باشید.

مزایای آنتی اسکالانت جنسیس

 • از پوسته پوسته شدن فیلتر ممبران ممانعت می‌کند
 • فولینگ یا گرفتگی‌های غشا را از بین می‌برد.
 • با انواع فیلتر ممبران سازگاری دارد.
 • در مهار و کنترل رسوبات حاصل از سیلیس بسیار موثر است.
 • در افزایش طول عمر فیلتر ممبران موثر است.
 • برای تصفیه طیف وسیعی از آب‌ها مانند آب چاه، آب دریا، آب شور و آب شهری کثیف کاربرد دارد.
 • کاهش مدت زمان شستشوی فیلتر ممبران
 • در کاهش هزینه‌های عملیاتی بسیار موثر است.
 • در برابر انواع رسوبات مانند کلسیم، باریم و سولفات استرانسیم و فلوراید کلسیم بسیار موثر است.
 • از تجمیع رسوبات اکسید آهن، ترکیبات آلومینیوم و سیلیکون ممانعت می‌کند.
 • قابلیت جایگزینی با محلول‌های اسیدی را دارا می‌باشد.

مزایای جنسیس آنتی اسکالانت

کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس

استفاده از آنتی اسکالانت در مرحله پیش تصفیه رخ می‌دهد، جایی که آب قبل از ورود به سیستم اسمز معکوس، تصفیه می‌شود. مرحله پیش تصفیه معمولاً شامل تزریق دوز مجاز ماده شیمیایی آنتی اسکالانت در جریان آب تغذیه با نسبت خاصی بر اساس کیفیت و کمیت آب است. 

آنتی اسکالانت به طور کلی با استفاده از یک پمپ اندازه گیری یا یک سیستم کنترل دوز به سیستم تزریق می‌شود.

همچنین دوز ثابت و دقیق را در طول عملیات RO تضمین می‌کند. هنگامی که ضد رسوب وارد سیستم می‌شود، شروع به پراکنده شدن در سراسر آب تغذیه می‌کند و یک لایه محافظ روی سطوح غشاء و سایر نقاط تماس تشکیل می‌دهد. این لایه از تجمع و چسبندگی مواد رسوب‌ساز جلوگیری می‌کند و از کریستال شدن و رسوب آن‌ها بر روی غشاها ممانعت می‌نماید.

 ضد رسوب جنسیس این کار را با تغییر ترکیب شیمیایی آب، تنظیم PH آن، و کمپلکس شدن با مواد معدنی برای مهار توانایی آنها در تشکیل رسوب انجام می‌دهد. 

این محصول در سیستم اسمز معکوس، آب شیرین کن صنعتی و دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی همچنین در انواع سیستم‌های نانوفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون استفاده می‌شود. بیشترین کاربرد این نوع از ضد رسوب در تصفیه آب دریا و آبهای لب شور می‌باشد.

کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس در صنعت

این آنتی اسکالانت ابتکاری به طور خاص برای جلوگیری از تشکیل رسوبات معدنی در فرآیندهای مختلف صنعتی، تضمین عملکرد قابل اعتماد و کاهش زمان خرابی پرهزینه طراحی شده است. یکی از صنایعی که از این ضد رسوب به طور گسترده در آن استفاده می شود، نیروگاه‌ها است.

 تاسیسات تولید برق، مانند نیروگاه‌های حرارتی و هسته‌ای، اغلب از آب برای مقاصد خنک کننده استفاده می‌کنند. با این حال، آب مورد استفاده در این صنایع حاوی مواد معدنی مختلفی است که می‌تواند بر روی سطوح انتقال حرارت فلس ایجاد کند و کارایی را کاهش دهد.

این محصول به جلوگیری از رسوب املاح کمک می‌کند که انتقال حرارت بهینه و مصرف انرژی کمتری را حفظ می‌نماید. این جریان برق را بدون هیچ گونه اختلالی تضمین می‌کند.

کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس در صنایع حیاتی

 یکی دیگر از صنایعی که از این نوع از ضد رسوب سود می‌برد، تولید نفت و گاز است. در پالایشگاه‌ها و سایت‌های استخراج نفت، آب مورد استفاده در حفاری، شکست هیدرولیکی و سایر فرآیندها به طور طبیعی حاوی سطوح بالایی از نمک و مواد معدنی است. این ناخالصی‌ها می‌توانند باعث تشکیل رسوب در لوله‌ها، تجهیزات و تاسیسات ذخیره سازی شوند که منجر به کاهش نرخ تولید و افزایش هزینه‌های نگهداری می‌شود. 

همچنین این ضد رسوب به طور گسترده در کارخانه‌های نمک زدایی استفاده می‌شود. نمک زدایی یک فرآیند حیاتی است که آب دریا را برای اهداف مختلف از جمله شرب و آبیاری به آب شیرین تبدیل می‌کند. 

 علاوه بر این صنایع، این نوع از ضد رسوب در بسیاری دیگر از صنایع منجمله تولید مواد غذایی و نوشیدنی، تولید خمیر و کاغذ و تصفیه خانه‌های فاضلاب کاربرد دارد. 

کاربرد آنتی اسکالانت جنسیس

ویژگی آنتی اسکالانت جنسیس

 آنتی اسکالانت شرکت جنسیس از نظر عملکرد و مقرون به صرفه بودن دارای چندین مزیت است. اول از همه، با جلوگیری از رسوب و پوسته پوسته شدن، طول عمر و کارایی غشاهای اسمز معکوس را تضمین می‌کند. با حفظ نرخ فشار آب و کاهش اختلاف فشار، به صرفه جویی در انرژی و کاهش هزینه‌های عملیاتی کمک می‌کند.

 علاوه بر این، کاهش ذرات تشکیل‌دهنده رسوب، طول عمر سایر اجزای سیستم مانند پمپ‌ها، شیرها و صفحه‌ها را افزایش می‌دهد. 

علاوه بر این، فرمول آنتی اسکالانت ارائه شده توسط جنسیس به گونه‌ای طراحی شده است که با سایر مواد شیمیایی پیش تصفیه سازگار باشد و امکان ادغام در فرآیندهای تصفیه آب موجود را فراهم کند. پایداری عالی، انحلال پذیری بالا و تمایل کم کف کردن را دارا می‌باشد.

برای اطمینان از عملکرد مطلوب، توصیه می‌شود که دوز آنتی اسکالانت را به طور منظم کنترل کنید. برای محاسبه دوز دقیق ضد رسوب جنسیس با متخصصان مواد تصفیه آب مشاوره کنید.

عملکرد آنتی اسکالانت جنسیس

هدف اصلی ضد رسوب جنسیس، ایجاد اختلال در تشکیل رسوب با اصلاح شیمی آب تغذیه است. ضد رسوب‌های جنسیس به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در غلظت‌های بسیار کم، با واحد سنجش  (ppm) موثر باشند. 

مواد شیمیایی مورد استفاده در این محصول بسته به نوع خاصی از تمایلات پوسته پوسته شدن موجود در منبع آب می‌تواند متفاوت باشد.

مکانیسم کار آنتی‌اسکالانت‌ جنسیس را می‌توان در سه مرحله کلیدی توصیف کرد: پراکندگی، جذب سطحی و مهار آستانه

 پراکندگی: این ماده حاوی مواد پراکنده‌ای هستند که از رسوب ترکیبات رسوب ساز مانند کربنات کلسیم و سولفات کلسیم جلوگیری می‌کنند. با پراکنده نگه داشتن این ترکیبات به صورت ذرات کوچک، ضد رسوب جنسیس توانایی آنها را برای تشکیل رسوبات جامد مهار می‌نماید. 

این مرحله برای جلوگیری از مراحل اولیه هسته‌زایی رسوبات ضروری است.جذب: انواع ضد رسوب جنسیس دارای گروه‌های عملکردی هستند که میل ترکیبی بالایی برای سطح غشاء دارند. این گروه‌های عاملی روی غشاء جذب می‌شوند و یک لایه محافظ ایجاد می‌کنند که از اتصال ترکیبات پوسته پوسته شدن جلوگیری می‌نماید. 

با تشکیل یک مانع، آنتی اسکالانت سطح موجود برای تشکیل رسوب را کاهش می دهد و از تجمع رسوبات جلوگیری می‌کند.

نحوه عملکرد آنتی اسکالانت جنسیس

 مهار آستانه: ضد رسوب جنسیس (Genesys Anti-Scalant) همچنین با معرفی آستانه حلالیت بالاتر برای ترکیبات رسوب ساز عمل می‌کند. آنها حلالیت ترکیبات را اصلاح می‌کنند و غلظت آنها را به حد کافی پایین می‌آورند تا از تجمیع رسوبات جلوگیری شود.

 با تنظیم شیمی آب، آنتی اسکالانت محیطی را ایجاد می‌کند که در آن مواد معدنی و نمک‌های تشکیل دهنده رسوب، محلول باقی می‌مانند و تمایل به پوسته شدن از خود نشان نمی‌دهند.

اثربخشی آنتی اسکالانت‌ها می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله ترکیب آب تغذیه، شرایط عملیاتی و میزان دوز قرار گیرد. هر آنتی اسکالانت به طور خاص برای هدف قرار دادن مواد جرم‌گیری خاص بر اساس ویژگی‌های منبع آب طراحی شده است.

درک این نکته ضروری است که در حالی که آنتی اسکالانت‌ها در پیشگیری از رسوب بسیار موثر هستند، باید در ارتباط با پروتکل‌های نگهداری دیگر مانند تمیز کردن منظم غشاء و نظارت بر سیستم استفاده شوند. دوز مناسب، تعمیر و نگهداری معمول و تجزیه و تحلیل کیفیت آب برای حفظ راندمان طولانی مدت یک سیستم RO بسیار مهم است.