Skip to content
رزین آنیونی پرولایت A500 PS

رزین آنیونی پرولایت A500PS

(2 بررسی مشتری)

بهترین قیمت رزین آنیونی پرولایت A500PS

خرید رزین پرولایت A500 PS اورجینال

استعلام قیمت و مشاوره خرید

مبنا شیمی: 22264634-021

ارسال سریع
اصالت کالا
سراسر کشور
مشاوره خرید

توضیحات

رزین آنیونی پرولایت A500PS

رزین آنیونی پرولایت A500PS ، رزین شربت قند و شکر، رزین رنگبر شربت قند و رزین رنگبر اسامی متداول دیگری از رزین A500PS هستند. رزین آنیونی A500PS یک رزین مبادله یونی پلی (وینیل بنزیل – تری متیل آمونیوم) بازی پایه قوی با ساختار ماکرو متخلخل است.

 جنس آن از از ژل پلی استایرن برای فرآیند رنگ‌زدایی شربت‌های شکر طراحی شده است. این نوع رزین مبادله آنیون، پایداری حرارتی خوبی در اکثریت قریب به اتفاق اشکال نمکی دارد. همچنین از مقاومت مکانیکی در برابر شوک اسمزی و ظرفیت جذب بالایی برخوردار است.

برای مواد رنگی پیچیده، یونیزه و غیر یونیزه که در شربت‌های شکر وجود دارد، مقاوم‌سازی شده است. از رزین آنیونی PuroLite A500PS در تجهیزات ستونی صنعتی استفاده می‌گردد. در سال‌های اخیر کماکان در حال جایگزین شدن با کربن‌های فعال سنتی است.

گاهی اوقات نیز به عنوان مکمل کربن فعال در فرایند رنگبری کاربرد دارد. استفاده از این رزین به شکل نمک کلرید می‌باشد. توانمندی حذف 85 الی 90 درصد رنگ را از شربت‌های غلیظ در درجه حرارت بالا را دارد.

رزین آنیونی پرولایت A500PS

قیمت رزین آنیونی پرولایت A500PS

محلول‌های قند استخراج شده از گیاهان می‌توانند اجزای رنگی را از مواد خام حفظ کنند. رنگ همچنین می‌تواند در طول استخراج، ذخیره سازی و پالایش تولید شود. برای تصفیه و  از بین بردن این اجزای رنگی از رزین آنیونی A500PS استفاده می‌شود. 

هدف از رنگ‌زدایی نیشکر حذف ناخالصی‌های آلی است که به شربت قندی رنگ می‌دهند. رنگ شکر یک پارامتر مهم در تولید آن است و این مرحله از فرآیند تولید تضمین می‌دهد که رنگ به غذا، نوشیدنی و سایر محصولاتی که بعداً شیرین می‌شود منتقل نمی‌شود.

 استفاده از رزین رنگبر پرولایت ارزان‌ترین و تمیزترین روش برای کاهش رنگ قند است. قیمت رزین پرولایت بر اساس جداول ارزی تعیین می‌شود. شاخص بعدی در قیمت‌گذاری این محصول، مرتبط با جایگاه شرکت به عنوان وارد کننده یا واسطه فروش می‌باشد.

هلدینگ مبنا شیمی از وارد کنندگان رزین پرولایت در ایران است. این واحد تجاری محصولات خود را با ارائه اصالت کالا و با قیمت پایه در دسترس متقاضیان قرار می‌دهد.

خرید رزین آنیونی پرولایت A500PS

محصول رزین آنیونی A500PS از بهترین و مطرح‌ترین محصولات با کیفیت در بازار است. این محصول با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و مواد اولیه با کیفیت تولید شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید رزین آنیونی با شماره تماس درج شده بر روی سایت تماس حاصل نمایید. 

هلدینگ مبنا شیمی به طور مستمر در تلاش است تا محصولاتی با عملکرد بهتر با توجه به نیازهای مشتری ارائه دهد. این واحد تجاری از واردکنندگان محصولات پرولایت است. همچنین محصولات با کیفیت و اورجینال را با ارائه اصالت کالا و تضمینی به مشتریان عرضه می‌کند.

خرید رزین آنیونی پرولایت A500 PS

گواهینامه های بین المللی رزین آنیونی پرولایت A500PS

شربت شکر و شکر مایع را با رزین تبادل یونی A500PS برای رنگ‌زدایی و حذف خاکستر تصفیه می‌کنند. رزین‌های گرید خوراکی پرولایت  از دستورالعمل‌های سازمان غذا و داروی FDA  ایالات متحده آمریکا و الزامات سازمان بهداشت REACH (EU)  پیروی می‌کنند. همچنین محصولات پرولایت گرید خوراکی، گواهینامه حلال را زیر نظر چندین شورای محترم اسلامی دریافت کرده است.

 علاوه بر تصدیق فوق، تاییدیه رعایت قوانین تولید و بسته بندی کوشر را نیز دارا می‌باشند. فرآیند تولید رزین‌های گرید خوراکی پرولایت به طور کامل با مقررات اتحادیه اروپا در مورد رزین‌های تبادل یونی و جاذب‌های مورد استفاده در پردازش مواد غذایی (ResAP 2004 (3  مطابقت دارد. رزین آنیونی رنگبر شربت قند معمولاً در دسته مواد تصفیه آب به فروش میرسد.

بازیابی رزین آنیونی پرولایت A500PS

بازیافت رزین پرولایت A500PS توسط 10 درصد ماده شیمیایی کلرید سدیم NaCl انجام می‌شود. همچنین ترکیب 1 درصدی محلول هیدروکسید سدیم NaOH در آب نمک برای افزودن به توانمندی حذف ذرات رنگی و ممانعت از ایجاد حالت اسیدیته در شربت قند پیشنهاد می‌شود. 

به طور کلی، استفاده از رزین رنگبر شربت قند در تولید قند و شکر به بهبود کیفیت و خلوص این مواد خوراکی ضروری، کمک می‌کند. رزین‌ها با حذف ناخالصی‌هایی که می‌توانند بر طعم و ظاهر تأثیر منفی بگذارند، موجب می‌شوند، محصولی مطلوب‌تر و بازار پسندتر به دست آید. از این رزین بیشتر در مرحله رنگ زدایی نهایی استفاده می‌شود

قیمت رزین آنیونی A500PS

مزایای رزین آنیونی پرولایت A500PS

به دلیل ساختار ماکرو متخلخل رزین Purolite A500PS که باعث افزایش ویژگی سنتتیک (جنبشی) می‌شود دارای برخی مزایا میباشد. این مزیت ها به ترتیب عبارتند از:

 • این رزین فرآیندهای جذب و تبادل یونی کارآمد را تضمین می‌کند.
 • از گروه عملکردی نوع اول آمونیوم کواترنر است.
 • گنجایش تبادل عالی دارد.
 • پایداری فیزیکی، شیمیایی و حرارتی عالی از خود نشان داده است.
 • دارای قابلیت احیا و بازیابی مناسب می‌باشد.
 • از عمر بهینه و مفید بالا برخوردار است.
 • توانمندی عالی در رنگ‌زدایی از محلول شربت قند دارد.
 • مقاومت بالا و پایداری خوب در برابر شوک‌های اسمز بالا از خود بروز داده است..
 • توانایی حذف 85 الی 90 درصد رنگ از شربت غلیظ شده را دارد.

رزین پرولایت A500PS

مشخصات فیزیکی و شیمیایی رزین آنیونی پرولایت A500PS

رزین پرولایت A500PS دارای مشخصات فیزیکی و شیمیایی خاص به خود است. این مشخصات فنی، رزین رنگبر پرولایت را از سایر محصولات پرولایت متمایز کرده است. این مشخصات در جدول ذیل موجود است:

مشخصات فنی رزین تبادل یون آنیونی پرولایت A500PS
ظرفیت تبادل یونی گروه عملکردی حالت یونی ساختار پلیمری
کیلوگرین بر فوت مکعب 25.11 با چهار گروه آمونیوم نوع l -Cl پلی استایرن با پیوندهای دی وینیل بنزن

 

 

حداکثر درجه حرارت در سیکل Cl ظرفیت تبادل یونی گروه عملکردی حالت یونی ساختار پلیمری
100 درجه سانتی‌گراد کیلوگرین بر فوت مکعب 25.11 با چهار گروه آمونیوم نوع l -Cl پلی استایرن با پیوندهای دی وینیل بنزن

 

عملکرد رزین آنیونی پرولایت A500PS در رنگبری شربت قند

رنگ‌های قندی مخلوط بسیار پیچیده‌ای از ترکیبات آلی هستند که از منابع مختلف سرچشمه می‌گیرند. آنها را می‌توان به دو نوع اصلی دسته بندی کرد. رنگ‌های طبیعی حاصل از گیاه نیشکر و آنهایی که در طی فرآوری آبمیوه تولید می‌شوند.

ویژگی‌های اصلی رنگی که باید حذف شود این است که عمدتاً آبگریز (غیر قطبی) هستند و طیف وسیعی از وزن‌های مولکولی را پوشش می‌دهند. این منجر به نشان دادن رفتار آنیونی می‌شود.

ماتریس رزین رنگبر معمولاً از یکی از دو نوع ماده پلیمری تشکیل شده است؛ پلی استایرن با پیوندهای عرضی دی وینیل بنزن که منجر به یک ماتریس آبگریز می‌شود یا پلی اکریلیک با پیوندهای عرضی دی وینیل بنزن که منجر به ماتریس آبدوست‌تر می‌شود. رزین‌های استایرنیک ظرفیت رنگ‌زدایی بیشتری نسبت به رزین‌های اکریلیک دارند.

این توانمندی به دلیل تثبیت رنگ‌ها از طریق پیوندهای یونی به گروه‌های فعال یونی و هم از طریق برهمکنش‌های آبگریز با ماتریس رزین می‌باشد. رزین A500PS از نوع رزین‌های استایرنیک با توانمندی حذف عالی رنگ می‌باشد.

کاربرد رزین آنیونی پرولایت A500PS

رزین شربت قند A500PS برای استفاده در رنگ‌زدایی شربت‌های شکر طراحی شده است. این یک آمونیوم کواترنری نوع (l) است. همچنین با درجه‌بندی قندی بهینه شده است. متعاقباً یک رزین آنیون پایه قوی است.

به دلیل تخلخل طراحی خاص خود، به ویژه برای حذف رنگ بدنه و مواد آلی از شربت‌های قندی موثر است. فرآیند تبادل جهت رنگبری را در کاربردهای طراحی شده خود به سهولت انجام می‌دهد. کاربردهای این رزین به ترتیب عبارتند از:

 • رنگ‌زدایی در تولید قند و شکر
 • رنگ‌زدایی محلول‌های محصولات ارگانیک

کاربرد رزین رنگبر A500PS

ویژگی های رزین آنیونی پرولایت A500PS

رزین تبادل آنیون پایه قوی: پرولایت (Resin Purolite A500 Plus) به رتبه رزین‌های تبادل آنیون پایه قوی تعلق دارد. حاوی گروه‌های عامل آمین چهارتایی است که می‌توانند یون‌های دارای بار منفی را با آنیون‌های دیگر مبادله کنند.

ساختار ماکرو متخلخل: رزین دارای ساختار ماکرو متخلخل است که سطح و تخلخل بالایی را فراهم می‌کند. این ساختار ظرفیت تبادل یونی بهتر، سینتیک سریع‌تر و بهبود راندمان بازسازی در طول فرآیند رنگبری را امکان‌پذیر می‌سازد.

دوام و ماندگاری: این رزین به دلیل دوام و عمر طولانی خود شناخته شده است. همچنین برای کاربردهای رنگ‌زدایی که نیاز به چرخه‌های عملیاتی طولانی بین بازسازی یا جایگزینی رزین دارند، مفید است.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای رزین آنیونی پرولایت A500PS

 1. آواتار الناز حبیبی

  الناز حبیبی

  سلام برای رنگبری شربت قند a500ps بهتره یا a502ps?

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   سلام وقت شما بخیر
   در مورد ارججیت داشتن یک مورد بر دیگری نمی توان نظری داد اما بسته به فرمولاسیون که کارخانه اعمال می کند میتوانید از محصول کاربردی مد نظر خودتان استفاده کنید

 2. آواتار امیرعلی محسنی

  امیرعلی محسنی

  سلام خدمت شما مبنا شیمی تفاوت a500ps با a502ps در چیه?

  • آواتار ادمین مبنا شیمی

   ادمین مبنا شیمی

   تفاوت در تحمل درجه حرارت است. تحمل 500 بیشتر است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *