Skip to content

لزوم استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی در فیلترهای کربنی

استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی در فیلترهای کربنی

میزان استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی در فیلترهای کربنی

استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی در فیلترهای کربنی متعلق به صنعت تصفیه آب باعث بهبود کیفیت آب و حذف آلاینده‌های موجود در آن می‌شود. این برند کربن از پرمصرف‌ترین کربن فعال‌های موجود در بازار است. کربن فعال دارای ساختار متخلخل و سطح وسیع است. این ویژگی توانایی جذب ذرات آلی و مواد آلاینده‌ را برای این ماده میسر می‌سازد. در فیلترهای کربنی، کربن فعال به عنوان ماده و بستر اصلی کاربرد دارد. آلاینده‌های آلی مثل رنگ‌ها، بوها و طعم‌های ناخوشایند توسط زغال اکتیو جذب می‌شوند.

زغال فعال 1000 جاکوبی همچنین توانمندی حذف مواد شیمیایی مضر مانند کلر و ترکیبات آلی همانند فنول را نیز دارد. نحوه استفاده و نسبت کربن فعال به حجم آب و طول عمر مفید فیلترها، وابسته به شرایط و نیازهای ویژه هر سیستم تصفیه آب، ممکن است متفاوت باشد. برای مثال فیلتر کربن اکتیو گرانول پس از گذشت پنج الی شش ماه یا عبور از 2000 گالن آب یا حدود 8000 لیتر آب شبکه آبرسانی بایستی تعویض شود.

استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی در فیلترهای کربنی

استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی در فیلترهای کربنی

استفاده از کربن اکتیو جاکوبی سوئد در فیلترهای کربنی در صنعت آب بسیار مهم و مفید است. مقدار استفاده از کربن فعال در فیلترهای کربنی بستگی به نیازهای خاص هر سامانه تصفیه آب دارد. در عمل، مقدار استفاده از زغال فعال به میزان آلاینده‌ها و آلودگی‌های موجود در منبع آب و هدف نهایی تصفیه آب وابسته است.

فیلترهای کربنی کربن فعال جاکوبی 1000 حجمو بازدهی متفاوتی دارند. بنابراین به نسبت سایز و حجم هر کدام از آنها میزان استفاده از کربن اکتیو معین می‌شود. برای پالایش آب با استفاده از این فیلترها معمولاً ضخامت لایه کربن در فیلترها تا حدی است که بتواند آلاینده‌ها را بطور موثر جذب کند. این ضخامت می‌تواند تا چند سانتی‌متر باشد. اما باید توجه داشت با افزایش ضخامت لایه کربن فعال، مقاومت فشاری فیلتر نیز افزایش می‌یابد.

همچنین مقدار استفاده از این ماده در فیلترهای کربنی به عمر بهینه و مفید فیلتر و نیاز به تعویض آن بستگی دارد. با گذشت زمان و اشباع شدن کربن فعال، قدرت جذب و جایگزینی آلاینده‌ها کاهش می‌یابد. لذا فیلتر می‌بایست تعویض شود. در نتیجه مقدار و میزان استفاده از کربن اکتیو 1000 جاکوبی آکوا سرب باید به گونه‌ایی باشد که بتواند طول عمر مفید فیلتر را تضمین نماید.

در نهایت مقدار استفاده از زغال اکتیو  در فیلتر کربنی در صنعت تصفیه آب باید با تحلیل دقیق آلاینده‌ها و نیازهای هر سامانه تصفیه آب تعیین شود. با توجه به آنالیز آب، هدف تصفیه و مقدار آب مورد نیاز، می‌توان فیلترهای کربنی مناسب را انتخاب و استفاده کرد تا آب سالم و تمیزتری در دسترس باشد.

فیلتر زغال اکتیو جاکوبی 1000 برای تصفیه چه نوع آبی مناسب است؟

بایستی آب ورودی به فیلتر کربن فعال جاکوبی 1000 عاری از هرگونه مواد جامد معلق و ذرات کلوئیدی باشد. به همین سبب می‌بایست پیش از بکارگیری فیلتر زغال فعال، از دستگاه فیلتر شنی (سیلیس) به قصد حذف مواد جامد و معلق بهره گرفت. همچنین PH آب ورودی به سیستم باید نسبتاً خنثی باشد.

ادغام فیلتر کربنی و فیلتر شنی بازدهی بسیار بالایی را در پکیج تصفیه آب و فاضلاب در پی خواهد داشت. گاهی اوقات برای پالایش بیشتر آب ورودی، قبل از فیلتر کربنی از فیلترهای الیاف PP و الیاف نخی نیز استفاده می‌شود. تفاوت عمده فیلتر کربنی با فیلتر شنی در نوع ماده صافی استفاده شده در آن است. در فیلتر شنی از دانه‌های سیلیس و در فیلتر کربنی از کربن فعال گرانولی استفاده می‌شود.

types of jacobi 1000 active carbon foundations mabna shimi

کدام نوع کربن فعال جاکوبی 1000 آکوا سرب سوئد به عنوان فیلتر برای آلاینده‌های عمومی استفاده می‌شود؟

کربن اکتیو جاکوبی ۱۰۰۰Aqua Sorb  با توجه به نوع ساختار به سه گروه زغال فعال با پایه چوب، زغال اکتیو با پایه زغال سنگ و اکتیو کربن با پایه نارگیل بخش‌‌بندی می‌شود. عمده تفاوت این سه گرید کربن فعال مرتبط با پایه‌ی سوخت اصلی است. این ماده با پایه نارگیل حاوی میزان بالایی از حفره‌های ریز است. این ویژگی؛ یکی از بهترین شیوه‌ها برای جذب آلاینده‌هایی با سایز بسیار ریز می‌باشد.

از سوی دیگر کربن‌های اکتیو با پایه چوب، شامل حفره‌های بزرگ بیشتری هستند که جهت رنگبری و حذف آلاینده‌های درشت‌تر مناسب می‌باشند. کربن فعال با گرید زغال سنگ با دارا بودن منافذ حد متوسط، بهترین انتخاب برای کاهش آلاینده‌های عمومی موجود در انواع آب است. فیلترهای کربنی زغال فعال 1000 جاکوبی با تنوع ساختاری برای عملکردهای مختلف در دسترس هستند.

کدام صنایع از کربن اکتیو جاکوبی 1000 AQUA SORB استفاده می‌کنند؟

 کربن اکتیو JACOBI AQUA SORB 1000 از مقاومت و سختی بسیار عالی بهره می‌برد. این ویژگی به کربن اکتیو در برابر سایش پایداری بسیار خوبی بخشیده است. کربن فعال گرانولی در طیف گسترده‌ایی از کاربردهای تصفیه آب و پساب کاربرد دارد. این کاربردها عبارتند از:

 • تصفیه آب خانگی
 • تصفیه آب نیمه صنعتی
 • تصفیه آب اداری
 • تصفیه آب آکواریوم
 • تصفیه آب استخر
 • تصفیه آب چاه و …
کربن فعال در صنایع مختلف

همچنین از کربن اکتیو گرانولی جاکوبی سوئد در صنعت مواد غذایی، انواع نوشیدنی‌ها، پالایشگاه‌های نفت برای حذف مرکاپتان، نیروگاه‌ها، انرژی هسته‌ایی، معدن، پزشکی، صنایع متالورژی، تنباکو، فولاد، پتروشیمی و صنایع شیمیایی و … استفاده می‌شود. مزایا و کاربردهای کربن فعال به ترتیب زیر نام برده شده است:

 • حذف بو، طعم و رنگ ناخوشایند
 • حذف سموم کشاورزی
 • حذف VOC
 • حذف ذرات آهن
 • حذف کدورت آب
 • حذف آلاینده‌های شیمیایی
 • حذف مواد روغنی

سوالات متداول

روند استفاده از فیلتر کربنی در دستگاه تصفیه آب خانگی به چه صورت است؟

فیلترهای تصفیه آب با نوع عملکرد در مراحل مختلف فیلتراسیون سیستم تصفیه آب به ترتیب نصب می‌شوند. عملکرد پالایش آب در یک سیستم، حذف آلاینده‌های درشت، شن و ماسه، گل و لای، بو، رنگ، طعم و حذف اغلب آلاینده‌های آب با دقت 0.0001 میکرون توسط فیلتر ممبران و در بعضی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی افزودن مواد معدنی مفید از قبیل کلسیم و منیزیم توسط فیلترهایی مانند فیلتر قلیایی و مینرال است.
فیلترهای تصفیه آب با نوع عملکرد در مراحل مختلف فیلتراسیون سیستم تصفیه آب به ترتیب نصب می‌شوند. عملکرد پالایش آب در یک سیستم، حذف آلاینده‌های درشت، شن و ماسه، گل و لای، بو، رنگ، طعم و حذف اغلب آلاینده‌های آب با دقت 0.0001 میکرون توسط فیلتر ممبران و در بعضی از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی افزودن مواد معدنی مفید از قبیل کلسیم و منیزیم توسط فیلترهایی مانند فیلتر قلیایی و مینرال است.
این روند کلی در سیستم تصفیه آب خانگی است. در سیستم تصفیه آب خانگی آب ورودی آب تصفیه شده شبکه آبرسانی شهری است و میزان مشخصی از TDS دارد. با استفاده از فیلترهای کربنی و پیش تصفیه و فیلتر ممبران به‌طور کامل تصفیه می‌شود.

روند استفاده از فیلتر کربنی در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی چگونه است؟

در سیستم‌های تصفیه آب نیمه صنعتی و صنعتی به ویژه صنعتی فیلترهای تصفیه آب ظرفیت و تنوع بیشتری به نسبت دستگاه تصفیه آب خانگی دارند. در دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی روال و مراحل تصفیه آب مشابه تصفیه آب خانگی است. با یک تفاوت که فیلترهای آن گنجایش و سایز بزرگ‌تری دارند.

روند استفاده از فیلتر کربنی در دستگاه تصفیه آب صنعتی به چه صورت است؟

 سیستم‌های تصفیه آب صنعتی روال بسیار متفاوتی با تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی دارند. به دلیل اینکه برای تصفیه آب شور یا آب دریا که آلاینده های بسیار بیشتری دارند نیازمند استفاده از مراحل، فیلترها و مواد شیمیایی مختلفی برای تصفیه آب هستند.

5/5 - (1 امتیاز)

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *