رزین میکس بد MB400

رزین میکس بد MB400

5/5
کد محصول: 2280
  • رزین میکس بد پرولایت MB400
  • خرید رزین میکس بد MB400
  • قیمت رزین میکس بد MB400
Loading...

رزین میکس بد MB400

رزین میکس بد MB400 برای تصفیه مستقیم آب است. این رزین برای استفاده در کارتریج‌های قابل احیا یا غیر قابل احیا و در واحدهای بزرگ تبادل یونی (D.I Vessels) مناسب است. MB-400  یک مخلوط طراحی شده از رزین کاتیونی اسید قوی  (C100H) به شکل H با یک رزین آنیون پایه قوی نوع 1 (A400OH) به شکل OH است.

رزین میکس بد می‌تواند به آب غیر معدنی با کیفیت بسیار بالا (دیونیزه) دست یابد. از این نوع رزین پرولایت می‌توان علاوه بر استفاده در مقیاس وسیع در کاربردهای کوچک نیز برای تصفیه مستقیم آب‌های خام ورودی برای تولید آب غیر معدنی با کیفیت خوب استفاده کرد. گذر آب با نرخ‌های جریان پیشنهاد شده توسط رزین تقریباً به کاهش کل جامدات محلول منتج شود.

رزین میکس بد MB400

خرید رزین میکس بد MB400

در زمینه خرید رزین بستر مخلوط MB400، تامین کنندگان و تولیدکنندگان متعددی این محصول را عرضه می‌کنند. اما پیشنهاد می‌شود شرکت‌های معتبر و با سابقه‌ای در صنعت را انتخاب کنید. به دنبال تامین کنندگانی باشید که پشتیبانی فنی قابل اعتماد، تحویل سریع و قیمت رقابتی را ارائه می‌دهند.

هلدینگ مبنا شیمی از معدود واردکنندگان محصولات اورجینال پرولایت در سطح ایران است. این مجموعه تجاری انواع رزین اورجینال پرولایت را با ارائه اصالت کالا در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

قیمت رزین میکس بد MB400

قیمت رزین بستر  مخلوط MB400 می‌تواند تحت تاثیر عواملی مانند کیفیت، پویایی تقاضا و عرضه، شرایط بازار و شهرت برند قرار گیرد. برای به دست آوردن بهترین ارزش، مهم است که به جای تمرکز بر قیمت، کیفیت محصول و خدمات ارائه شده توسط تامین کنندگان را در نظر بگیرید.

هلدینگ مبنا شیمی از عرضه کنندگان محصولات پرولایت با قیمت مناسب و رقابتی در سطح ایران می‌باشد. برای استعلام قیمت رزین پرولایت این واحد تجاری با کارشناسان فروش این مجموعه به صورت آنلاین و تلفنی در ارتباط باشید.

خرید رزین میکس بد MB400

 رزین میکس بد پرولایت MB400

 رزین میکس بد MB400 یک رزین بستر مخلوط است که برای تصفیه مستقیم آب ایده آل است. این شامل نسبت مخلوط با کیفیت بالا از 40٪ کاتیون اسید قوی ژل و 60٪ رزین‌های آنیون پایه قوی ژل نوع I است. این بلورهای ژل پلی استایرنی رنگی کهربایی دارای بار مثبت و منفی هستند که به حذف اکثر ناخالصی‌ها از جمله کلسیم، نیترات، منگنز و کلرید کمک می‌کند.

 آنها برای استفاده در کارتریج‌های قابل تولید مجدد و غیر قابل احیا و همچنین واحدهای بزرگ تبادل یونی مناسب هستند. میانگین مقادیر رسانایی این محصول بین 0.1 5 us/cm است.

رزین بستر مخلوط MB400 Purolite یک رزین تصفیه آب منحصر به فرد و بسیار پیشرفته است که به دلیل عملکرد استثنایی و قابلیت اطمینان آن در صنعت بسیار مورد احترام است. این محصول پیشرفته توسط  Purolite، یک کمپانی مشهور جهانی در فناوری رزین، که به دلیل ارائه راه‌حل‌های با کیفیت بالا برای تصفیه آب و فاضلاب شناخته شده است، توسعه و تولید می‌شود.

این رزین برای کاربردهای مختلف از جمله صنعتی، دارویی، تولید برق و صنایع نیمه هادی مناسب است. همچنین قابلیت‌های تصفیه برتر آن، تولید آب با عیار بالا را تضمین نموده و استانداردهای کیفی دقیق را برآورده می‌کند.

رزین میکس بد MB400

مزایای رزین میکس بد MB400

یکی از مزایای کلیدی رزین پرولایت MB400 ترکیب رزین با خلوص بالا است. اندازه و شکل دانه‌های رزین به دقت بهینه‌سازی شده‌اند تا سطح بزرگی را فراهم کنند و تماس بین رزین و آب را به حداکثر برسانند، در نتیجه کارایی فرآیند تصفیه را افزایش دهند. این موضوع منجر به بهبود کیفیت آب و ظرفیت حذف یون بالاتر، حتی در نرخ جریان پایین‌تر می‌شود.

علاوه بر این، رزین میکس بد MB400  استحکام و دوام فیزیکی عالی را ارائه می‌کند و عمر طولانی را حتی تحت نرخ جریان بالا و شرایط عملیاتی چالش برانگیز تضمین می‌کند. ساختار قوی آن حداقل شکست رزین را تضمین می‌نماید، خطر نشت رزین را به حداقل می‌رساند و نیازهای تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهد. باید در نظر داشت این رزین با رزین سختی گیر متفاوت است.

مشخصات فنی رزین میکس بد MB400

مشخصات شیمیایی و فیزیکی رزین میکس بد MB400
ظرفیت معادل/ لیتر حفظ رطوبت محدوده PH حداکثر دما وزن حمل و نقل
1.90 65 % 0 – 14 ◦ 100 سانتی‌گراد 705 740g/L

ژل کاتیون اسید آنیون پایه قوی نوع I ساختار پلیمری ژل پلی استایرن با اتصال عرضی با دی وینیل بنزن ژل پلی استایرن با پیوند عرضی با دی وینیل بنزن گروه عملکردی سولفونیک اسید نوع I آمونیوم کواترنر فرم یونی H+ فرم OH- را تشکیل می دهد نسبت حجمی کاتیون / آنیون 40 % 60 %

ویژگی رزین میکس بد MB400

این محصول در مجموعه‌های فروش مواد تصفیه آب عرضه می‌شود. این ماده از مخلوطی از رزین کاتیونی اسید قوی (SAC) و رزین آنیون باز قوی (SBA) تشکیل شده است که با هم کار می‌کنند تا به طور موثر ناخالصی‌ها را از آب حذف کنند. یکی از ویژگی‌های برجسته رزین بستر مخلوط MB400 ظرفیت بالای آن برای تبادل یونی است.

 رزین‌های SAC  و SBA در مخلوط میل ترکیبی قوی برای یون‌های موجود در آب دارند و به آنها اجازه می‌دهد تا به طور انتخابی آلاینده‌هایی مانند فلزات، مواد معدنی، ترکیبات آلی و سایر ناخالصی‌های یونی را حذف کنند. این امر رزین MB400 را به گزینه‌ای عالی برای کاربردهایی تبدیل کرده که در آنها به درجه خلوص بسیار بالایی نیاز است، صنایع داروسازی و الکترونیک از جمله این موارد هستند.

علاوه بر این، رزین بستر مخلوط MB400 دارای سطح قابل استخراج بسیار پایینی است، به این معنی که در طول فرآیند تصفیه، هیچ ماده مضری را در آب آزاد نمی‌کند. این امر آن را برای استفاده در تصفیه آب آشامیدنی تصفیه شده ایمن می‌کند، جایی که استانداردهای ایمنی دقیق باید رعایت شود.

کاربرد رزین میکس بد MB400

مهمترین ویژگی رزین میکس بد MB400

رزین میکس بد MB400 قابلیت بازسازی آنچنانی ندارد. تحقیقات جدید امکان احیا این رزین با برخی ترکیبات نوآورانه را نشان داده است. هنگامی که رزین آنیونی و کاتیونی از ناخالصی‌ها اشباع می‌شوند، می‌توان آن را به راحتی با احیا کننده‌های مناسب بازسازی کرد، مانند اسید سولفوریک برای رزین SAC و هیدروکسید سدیم برای رزین  SBA مناسب است.

 از نظر ویژگی‌های فیزیکی، رزین میکس بد MB400 معمولاً به شکل دانه‌های کوچک و یکنواختی عرضه میشود که سطح بزرگی را برای تبادل یونی مؤثر فراهم می‌کند. بلورهای رزین معمولاً کروی شکل هستند و دارای یک نشانگر رنگی برای نظارت بر فرسودگی آنها هستند. با اشباع شدن رزین، رنگ کهربایی به قهوه‌ای تغییر می‌کند. این تغییر نشان دهنده نیاز به بازسازی یا جایگزینی است.

 در نهایت شایان ذکر است در مواقعی که TDS  آب بالای 1000 PPM باشد یا آب خام از چاه و یا رودخانه تامین شود،  برای اطمینان از عملکرد مطلوب رزین میکس بد پرولایت MB400 نیاز به پیش تصفیه مناسب دارد. پیش تصفیه دستگاه دیونایزر سیستم دبل RO می‌باشد. هر گونه ناخالصی جامد، رسوب یا مواد آلی موجود در آب باید قبل از ورود به بستر رزین میکس بد حذف شود.

عملکرد رزین میکس بد MB400

یون‌زدایی با بستر مخلوط (MBDI) یک تکنیک تخصصی است. رزین تبادل کاتیونی، یون‌های مثبت را از آب جذب می‌کند، در حالی که رزین تبادل آنیونی به طور انتخابی آنیون‌ها با بار منفی را حذف می‌کند. واحدهای میکس بد معمولاً به عنوان آخرین مرحله در سیستم تصفیه آب چند مرحله‌ای استفاده می‌شود و آب فوق العاده خالص یا آب دیونیزه تولید می‌کند.

رزین‌ها با هم کار می‌کنند تا نه تنها ذرات یونیزه شده مانند کلسیم و منیزیم (کاتیون ها) بلکه آنیون‌هایی مانند کلرید و سولفات را نیز حذف کنند. با حذف هر دو آلاینده با بار مثبت و منفی، رزین بستر مخلوط می‌تواند به طور قابل توجهی کیفیت و خلوص آب را بهبود بخشد. علاوه بر این، رزین بستر مخلوط با دستیابی به درجه بالایی از دمینرالیزاسیون، کارایی عالی را در حذف آلاینده‌ها نشان می‌دهد.

رزین میکس بد MB400 به عنوان یک مانع قابل اعتماد و ثابت در برابر ترکیبات ناخواسته عمل می‌کند و تضمین می‌دهد که محصول نهایی استانداردهای خلوص دقیق را رعایت می‌نماید. علاوه بر این، رزین بستر مخلوط دارای فرمتی جمع و جور و راحت است. در نهایت، رزین بستر مخلوط تطبیق پذیری قابل توجهی را ارائه می‌دهد. می‌توان آن را در سیستم‌های مختلف تصفیه آب، از جمله کاربردهای جریان پیوسته و فرآیند دسته‌ای پیاده سازی کرد.

فروش رزین MB400

کاربرد رزین میکس بد MB400

یکی از کاربردهای اولیه رزین میکس بد (Mixed Bed MB400) در صنعت تصفیه آب است. معمولاً در مراحل پایانی فرآیند تصفیه آب برای اطمینان از حذف هرگونه ناخالصی باقی مانده و دستیابی به آب فوق خالص استفاده می‌شود.

 این امر به ویژه در صنایعی مانند داروسازی، الکترونیک، تولید برق و آزمایشگاه‌هایی که آب با عیار بالا برای فرآیندهای تولید ضروری است، بسیار مهم است. در صنعت داروسازی از رزین میکس بد برای تولید آب خالص استفاده می‌شود که برای تهیه داروها، تزریقات و فرمولاسیون‌های مختلف دارویی مورد نیاز است.

کاربرد رزین میکس بد MB400 در صنایع 

 رزین بستر مخلوط تضمین می‌کند که آب عاری از آلودگی‌هایی است که ممکن است کارایی و ایمنی محصول نهایی را به خطر بیندازند. زمینه دیگری که به شدت به رزین بستر مخلوط متکی است، صنعت الکترونیک است. فرایندهای تولید قطعات الکترونیکی، مانند نیمه هادی‌ها و بردهای مدار چاپی، آب با بالاترین خلوص را می‌طلبد. رزین میکس بد به حذف مقادیر کمی از یون‌ها و ناخالصی‌ها از آب کمک می‌کند و از هرگونه اثرات نامطلوب بر عملکرد دستگاه‌های الکترونیکی جلوگیری می‌کند.

کاربرد میکس بد MB400

نیروگاه‌های تولید برق، به ویژه آنهایی که از توربین‌های بخار استفاده می‌کنند، از رزین بستر مخلوط برای دیونیزاسیون آب نیز استفاده می‌کنند. با کاهش غلظت ناخالصی‌های محلول در منبع آب، رزین به جلوگیری از تشکیل رسوب و خوردگی در دیگ بخار کمک می‌کند و تولید برق کارآمد را تضمین می‌نماید.

 علاوه بر این، رزین میکس بد به طور گسترده‌ای در محیط‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی استفاده می‌گردد. دانشمندان و محققان برای تکنیک‌های تحلیلی مختلف، مانند کروماتوگرافی و طیف‌سنجی، به آب فوق خالص تکیه می‌کنند. سیستم‌های تصفیه رزین میکس بد آب مورد نیاز با کیفیت بالا را ارائه می‌دهند و نتایج دقیق و قابل تکرار را در آزمایش‌ها و تجزیه و تحلیل‌های خود ممکن می‌سازند

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید