کربن فعال میله ای نوریت

کربن فعال میله ای نوریت

5/5
کد محصول: 4071

کربن فعال میله ای نوریت مبنا شیمی

Loading...

کربن فعال میله ای نوریت

کربن فعال میله ای نوریت نوعی کربن فعال با تخلخل و جذب بالا است که توسط شرکت Norit تولید می‌شود. این کربن به لحاظ عملکرد، کارآمد بالایی در در صنعت تصفیه آب برای حذف انواع آلاینده‌های آب دارد.

کربن فعال میله‌ ای برند نوریت (Norit)، از ویژگی‌های خاصی برخوردار است که به آن ویژگی‌های خوب جذبی و تصفیه‌ای می‌دهد. این محصول به دلیل کیفیت بالا، پایداری، تخلخل بالا و جذب قوی، در صنایع مختلف کاربرد دارد.

کربن اکتیو میله ای نوریت طی فرایند فعال سازی بخار آب با نوع خاص زغال سنگ لیگنیت ساخته می‌شود. از این رو دارای قدرت جذب بسیار بالایی می‌باشد. از طرفی این کربن دارای استحکام بالایی است و به یکباره تمام آلاینده‌ها را جذب می‌نماید. در نتیجه نیاز به استفاده مجدد جهت جذب ذرات نامطلوب نخواهد بود و در زمان شما صرفه جویی می‌شود.

زغال اکتیو میله ای نوریت بیشتر برای تصفیه آب در صنعت کاربرد دارد. از این رو کربن فعال نوریت هلندی بیشتر برای مثل رنگ بری، کاتالیست، جداسازی، نمک زدایی مایعات و گازها، بو زدایی، حذف آلاینده‌هایی مثل کلر و… استفاده می‌شود.

مهمترین کاربرد این محصول تصفیه آب در فیلترهای دستگاه تصفیه آب صنعتی است. زیرا به راحتی و یکباره تمام ترکیبات آلی نامطلوب، مواد شیمیایی آلی مصنوعی، فلزات سنگین رنگ کدر، طعم و بو را از آب حذف می‌نماید.

فروش کربن فعال میله ای نوریت

مشخصات فنی کربن اکتیو میله ای نوریت

مشخصات میزان
لودین (mg/g) 1300-800
CTC (درصد) 120-30
میزان جذب بنزین (درصد) 75-30
میزان سطح جذب (m2/g) 1500-400
میزان خاکستر (درصد) 40-1
میزان سختی (درصد) 98-85
چگالی ظاهری (kg/l) 0.65- 0.35
رطوبا (درصد) 8-0.5
میزان شناور 5-0
قطر دانه‌ها (mm) 10-0.7

فروش کربن فعال میله ای نوریت

زغال فعال میله ای نوریت توسط یک شرکت معتبر و پیشرو در صنعت کربن فعال تولید می‌شود. هنگام خرید زغال فعال میله ای نوریت باید دقت کنید که زغال میله ای نوریت اورجینال هلند تهیه فرمایید. امروزه فیک این محصول در بازار به شدت زیاد است که همان کیفیت محصول اصلی را ندارد. برای تهیه اصل این فرآورده می‌توانید به مجموعه مبنا شیمی سفارش دهید.

خرید کربن فعال میله ای نوریت از گروه مبنا شیمی بسیار برای شما به صرفه اسا. زیرا این مجموعه به شما محصول اصل وارداتی هلند عرضه می‌نماید. در نتیجه کربن فعال نوریت شما از تخلخل، استحکام و کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود.

در صورتی که در این زمینه تجربه کمی دارید، می‌توانید با کارشناسان و متخصصان مجموعه مبنا شیمی

 درباره کربن اکتیو میله‌ای برند نوریت مشورت کنید و نکات مربوط به خرید، کیفیت محصول، میزان جذب، تصفیه آلاینده‌ها و استفاده از آن را بیشتر بفهمید.

قیمت محصول کربن اکتیو میله ای نوریت

قیمت کربن اکتیو میله ای نوریت معمولاً تحت تأثیر عوامل مختلف تغییر می‌کند. از این رو قیمت این محصول روز به روز در حال تغییر است. قیمت محصول میله ای نوریت در بازار و سایت‌های مختلف به علت متغیر بودن شرایط بازار و عوامل مختلف، در زمان‌ها و مکان‌های مختلف متفاوت باشد.

فاکتورهای موثر بر قیمت زغال فعال میله ای نوریت به صورت زیر است:

 • مواد اولیه: قیمت زغال فعال میله ای نوریت تحت تاثیر قیمت مواد اولیه مورد استفاده در تولید آن قرار می‌گیرد. قیمت مواد اولیه مانند زغال‌های فعال و دیگر مواد تشکیل‌دهنده کربن فعال می‌تواند تغییراتی را در قیمت نهایی تحت الشعاع قرار دهد.
 • روش تولید: تکنولوژی و روش تولید کربن فعال میله ای نوریت می‌تواند بر قیمت آن تأثیر داشته باشد. روش‌های پیشرفته تولید که ممکن است به عملکرد بهتر و کارایی بیشتر منجر شوند، معمولاً به قیمت بالاتری انجام می‌شوند.
 • میزان تقاضا: میزان تقاضا برای کربن اکتیو میله ای نوریت در بازار نقش مهمی در تعیین قیمت آن ایفا می‌کند. افزایش تقاضا ممکن است باعث کاهش قیمت شود و برعکس، کاهش تقاضا ممکن است منجر به افزایش قیمت باشد.
 • هزینه‌های تولید و حمل و نقل: هزینه‌های تولید، حمل و نقل نیز می‌تواند تاثیری در قیمت کربن میله ای نوریت داشته باشد.

مجموعه مبنا شیمی بدون واسطه تمام محصولات خود را از کشور خارجی واردات می‌نماید. از این رو قیمت زغال اکتیو میله ای نوریت آن نسبت به دیگر رقبا مقرون به صرفه تر است. برای کسب اطلاعات دقیق تر و به‌روزتر درباره لیست قیمت کربن اکتیو میله‌ای برند نوریت، می‌توانید با شماره تلفن 22264634-021 تماس بگیرید.

خرید کربن فعال میله ای نوریت

انواع کربن اکتیو میله ای نوریت

انواع کربن فعال میله ای نوریت با توجه به سایزبندی تعیین می‌شود. 

از این رو تنوع زیادی در این خصوص به وجود آمده است. مهمترین انواع زغال اکتیو میله ای نوریت بر اساس اندازه به صورت زیر است:

کربن فعال میله ای نوریت 0.8 میلیمتر

این سایز کربن فعال مناسب برای کاربردهایی است که نیاز به سطحی بزرگ و تخلخل بالا دارند. در صنایع دارویی، می‌تواند به عنوان جاذبی برای حذف آلاینده‌ها و تصفیه محصولات دارویی مورد استفاده قرار گیرد.

کربن اکتیو میله ای نوریت 2 میلیمتر

این سایز کربن فعال برای کاربردهای گسترده‌تری استفاده می‌شود. در صنایع آشامیدنی مانند تصفیه آب ویست، می‌تواند به عنوان جاذب آلاینده‌های آلی و بو، رنگ‌ها و مواد نامطلوب دیگر استفاده شود.

زغال فعال میله‌ای نوریت 4 میلیمتر

این سایز برای تصفیه آب و هوا، تصفیه آب شیرین و صنایع مختلف استفاده می‌شود. در تصفیه آب ویست، از این سایز کربن برای حذف آلاینده‌های آلی و مواد رنگ‌دهنده استفاده می‌شود.

زغال اکتیو میله‌ای نوریت 8 میلیمتر

این سایز بزرگتر برای کاربردهایی که نیاز به کپسول‌های فیلتر بزرگتر دارند، مناسب است. در صنایع نفت و گاز و صنایع شیمیایی، به عنوان جاذبی برای حذف آلاینده‌ها و آلاینده‌های آلی از محیط‌های مایع و گازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همانطور که مشخص است، هر سایز کربن میله ای نوریت برای کاربردهای خاصی استفاده می‌شود و انتخاب سایز مناسب براساس نیازهای خاص هر صنعت و فرآیند تصفیه اهمیت دارد.

انواع کربن فعال میله ای نوریت

کاربرد کربن اکتیو میله ای نوریت

کربن میله ای نوریت سطح کیفی و عملکرد مطلوب زیادی دارد. با این حال کاربرد زیادی در انواع صنعت ها دارد که در ادامه به بررسی مهمترین آنها می‌پردازیم.

کاربرد کربن زغال میله ای نوریت در تصفیه آب

کربن فعال میله‌ای برند نوریت در تصفیه آب به عنوان یک جاذب کارآمد جهت حذف آلاینده‌ها و مواد آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کربن فعال با تخلخل بالا و منطقه سطحی بزرگ خود، از بخار آب، گاز‌ها، و مایعات مختلف آلاینده جذب می‌کند و آنها را از آب خارج می‌نماید.

از ان محصول در فیلترهای دستگاه تصفیه آب صنعتی و سیستم‌های آب شیرین کن‌های نیمه صنعتی استفاده می‌شود. این محصول هنگام عبور آب کثیف از دستگاه شروع به جذب آلاینده‌های آلی طبیعی و صنعتی، مواد شیمیایی نظیر کلر، بنزن، تولوئن، فنول، رنگ کدر آب و زباله‌های شهری و غیره می‌کند. در نتیجه این روند بو و طعم ناخوشایند از آب حذف می‌شود.

توجه: امروزه برای افزایش راندمان تصفیه آب صنعتی و تولید بیشتر آب تصفیه شده از کربن فعال گرانولی به همراه زغال میله ای نوریت بصورت همزمان استفاده می گردد.

کاربرد کربن اکتیو میله ای نوریت در تصفیه هوا

کربن فعال میله‌ای برند نوریت (Norit) یکی از محصولات معروف و پرکاربرد در صنعت تصفیه هوا است. این نوع کربن فعال به عنوان یک جاذب قوی، به خاطر ویژگی‌های خاص خود، برای تصفیه هوا و حذف آلاینده‌ها و ترکیبات آلی از هوا استفاده می‌شود. از این محصول در موارد زیر استفاده می‌شود:

 • حذف بو و آلاینده‌های آلی
 • کربن میله ای نوریت می‌تواند گازهای معدنی و شیمیایی ناخواسته مانند آمونیاک، بنزن، فرمالدئید و دیگر ترکیبات آلی را از هوا حذف کند. این محصول به عنوان یک فیلتر هوای خودرو، بازدهی موتورها را افزایش داده و حجم آلاینده‌های محیطی را کاهش می‌دهد.
 • در بسیاری از صنایع، هنگام فرآیندهای تولید و فعالیت‌های صنعتی، آلاینده‌هایی مانند بوها، دودها، ترکیبات آلی و گازهای سمی تولید می‌شود که نیاز به حذف دارند. کربن میله ای نوریت می‌تواند به عنوان جاذب این آلاینده‌ها به کار رود. در دستگاه های تصفیه هوا صنعتی در صورتیکه کربن میله ای نوریت قادر به حذف تمام آلاینده های سمی نباشد از کربن فعال پودری به همراه کربن میله ای نوریت استفاده می شود.

کربن میله ای نوریت در تصفیه هوا موجب بهبود کیفیت هوا و کاهش آلودگی هوای اطراف می‌شود و از این رو در بسیاری از بخش‌ها از جمله صنایع، اتاق‌های کنترل شده، وسایل حمل و نقل و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربن فعال میله ای نوریت به عنوان کاتالیست

زغال فعال میله ای نوریت به صورت عمده به عنوان جاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد و عمدتاً برای تصفیه هوا و آب و همچنین در صنعت‌ها و کاربردهای صنعتی به کار می‌رود. این محصول می‌تواند سرعت واکنش‌های شیمیایی را بدون مصرف ناپایدار خود، افزایش دهد.

کربن میله ای نوریت بر اساس تخلخل و سطح جذب بالا که دارد، بیشتر برای جذب و حذف آلاینده‌ها، ترکیبات آلی و مواد معلق از محیط هوا یا آب استفاده می‌شود.

کربن فعال میله ای نوریت برای خالص سازی مواد شیمیایی

هنگامی که کربن میله ای نوریت به عنوان جاذب مواد شیمیایی استفاده می‌شود، به صورت معمول، در فرآیند خالص‌سازی، مواد مختلف از محلول یا محیط‌های غلیظ جذب می‌شوند و مواد ناخالص به خوبی از محلول جدا می‌شوند. این فرآیند به عنوان جذب یا اسپرس (Adsorption) شناخته می‌شود.

برخی از کاربردهای کربن میله ای نوریت در خالص‌سازی مواد شیمیایی عبارتند از:

 • خالص‌سازی آب: کربن میله ای نوریت می‌تواند مواد آلی، رنگ‌ها، بوها، و آلاینده‌های معدنی از آب جذب کند و به عنوان یک فیلتر طبیعی در تصفیه آب استفاده شود.
 • جذب مواد آلی در فرآیندهای شیمیایی: کربن میله ای نوریت می‌تواند در فرآیندهای شیمیایی مانند جذب رنگ‌ها و مواد آلی از محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
 • خالص‌سازی گازها: در صنایع نفت و گاز، کربن میله ای نوریت می‌تواند به عنوان جاذب گازهای آلی، گازهای سمی و آلاینده‌های دیگر از مواد مختلف استفاده شود.

در کل، کربن میله ای نوریت به عنوان یک جاذب قوی و کارآمد در فرآیندهای خالص‌سازی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بهبود کیفیت و خلوص مواد را به مراتب تسهیل می‌کند.

کربن اکتیو میله ای برند نوریت در صنعت غذایی و آشامیدنی

کربن میله‌ای برند نوریت به خاطر ویژگی‌های جذبی خود، به تصفیه و ترتیب دهی مواد مختلف در صنایع غذایی و آشامیدنی کمک می‌کند. برخی از کاربردهای کربن اکتیو میله‌ای برند نوریت در صنعت غذایی و آشامیدنی عبارتند از:

 1. تصفیه آب: کربن امتیو میله‌ای برند نوریت می‌تواند بوها، طعم‌های نامطبوع و آلاینده‌های معدنی را از آب جذب کند و به تصفیه و تعدیل آب برای مصرف آشامیدنی کمک کند.
 2. حذف آلاینده‌ها از مواد غذایی: کربن اکتیو میله‌ای برند نوریت می‌تواند مواد آلی، رنگ‌ها و آلاینده‌های معدنی از محصولات غذایی مختلف، مانند روغن‌ها، نوشابه‌ها، آب‌میوه‌ها و مواد غذایی دیگر جذب کند.
 3. تصفیه هوا در فرآیندهای تولیدی: کربن اکتیو میله‌ای برند نوریت می‌تواند بوها، گازهای ناخواسته و آلاینده‌های مختلف را از هوا در فرآیندهای تولید مواد غذایی جذب کند.

استفاده از کربن اکتیو میله‌ای برند نوریت در صنایع غذایی و آشامیدنی می‌تواند به بهبود کیفیت و تصفیه بهتر محصولات منجر شود و کمک به رفع آلودگی‌های موجود در آب و هوا گردد.

کربن فعال میله ای نوریت در صنعت دارویی

کربن فعال نوریت به عنوان یک جاذب قوی مواد آلی و آلاینده‌های مختلف از محیط‌های مایع و گازی استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای کربن فعال میله ای نوریت در صنعت دارویی عبارتند از:

 • کربن میله ای نوریت به عنوان یک جاذب قوی می‌تواند مواد آلی، رنگ‌ها، آلاینده‌ها و امکانات دیگر از محصولات دارویی جذب کند. این امر به بهبود کیفیت و خلوص محصولات دارویی کمک می‌کند.
 • کربن میله ای نوریت می‌تواند از محیط‌های مایع، مثل محلول‌های دارویی، مواد آلی، و رنگ‌ها جذب کند.
 • زغال فعال میله ای نوریت می‌تواند به عنوان فیلترهای خالص‌سازی در فرآیندهای تولید داروها به کار رود.
 • زغال اکتیو میله ای نوریت می‌تواند بو و طعم ناخواسته مواد دارویی را کاهش دهد و از کیفیت آنها مراقبت کند.
 • استفاده از کربن میله ای نوریت در صنعت دارویی باعث بهبود کیفیت، خلوص و ایمنی محصولات دارویی می‌شود. این جاذب مواد آلی به عنوان یک ابزار مهم در تصفیه و ترتیب دهی مواد مورد استفاده در تولید داروها و محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زغال اکتیو میله ای نوریت در صنایع نفت و گاز

در صنایع نفت و گاز، کربن اکتیو میله ای نوریت به عنوان جاذب برای حذف آلاینده‌های آلی، بوها و مواد آلی از محیط‌های مایع و گازی استفاده می‌شود.

زغال اکتیو میله ای نوریت در تصفیه کشاورزی

 کربن میله ای نوریت می‌تواند از محیط‌های آبی و خاک برخی از ذرات مضر و آلاینده‌های آلی را جذب کند و به تصفیه منابع آب و خاک کمک کند.

کاربرد کربن اکتیو میله ای

مزایای کربن فعال میله ای نوریت

این محصول سطح کیفی بسیار مطلوبی را دارد. در ادامه به برخی از مزیت‌های آن می‌پردازیم:

 • کربن میله ای نوریت دارای تخلخل بالایی است که اجازه می‌دهد تا به طور موثر و قوی آلاینده‌ها و آلاینده‌های مختلف را از محیط‌های مایع و گازی جذب کند.
 • این برند از کربن فعال میله‌ای جذب قوی‌تری نسبت به آلاینده‌ها دارد که از جمله عواملی است که آن را به یک انتخاب مناسب برای تصفیه و جداسازی مواد در صنایع مختلف می‌کند.
 • کربن میله ای نوریت دارای پایداری و استحکام بالاست که به طول عمر طولانی دستگاه و استفاده مکرر از آن اجازه می‌دهد.
 • حذف کننده مناسب برای ترکیبات پرفلوروکربن‌هایی مثل PFOA و PFOS از آب‌های بسیار کثیف
 • این ماده دارای استحکام بالایی است و چندین باره استفاده می‌شود. در نتیجه هزینه عملیاتی پایینی دارد

نکات ایمنی لازم برای استفاده از کربن فعال میله ای نوریت

همانند هر ماده شیمیایی دیگر، استفاده ایمن و مسئولانه از کربن فعال میله‌ای نیازمند رعایت نکات ایمنی و توجه به شرایط کاربرد است. در زیر به برخی از دلایلی که ممکن است باعث خطرناک شدن کربن فعال میله‌ای شود، اشاره می‌کنم:

 • تنفس ذرات معلق: ذرات کوچک کربن فعال میله‌ای می‌توانند به هوا انتقال یابند و در صورت تنفس آن‌ها می‌توانند به ریه‌ها آسیب برسانند. این مسئله به ویژه در فرآیندهای صنعتی ممکن است رخ دهد.
 • آلرژی‌ها و حساسیت‌ها: برخی افراد ممکن است حساسیت نسبت به کربن فعال داشته باشند و با تماس مستقیم با آن، علائم آلرژیک مانند آبریزش چشم، عطسه و سرفه را تجربه کنند.
 • احتمال جذب مواد معلق آلوده: کربن فعال میله‌ای دارای خاصیت جذب بالاست و ممکن است در صورت آلوده بودن با مواد آلاینده مانند مواد شیمیایی، رنگ‌ها و مواد زیست‌شناسی واکنش نشان دهد.

برای جلوگیری از خطرات مرتبط با کربن فعال مدادی نوریت به نکات ایمنی زیر حتما دقت نمایید:

 1. کربن فعال میله‌ای باید در جای خشک و عاری از گرمای زیاد نگهداری شود. از قرار دادن آن در محیط‌های مرطوب یا گرم خودداری کنید.
 2. کربن میله ای نوریت مواد قابل اشتعالی است و باید از تماس با آتش و انواع منابع حرارتی جلوگیری شود.
 3. هنگام کار با کربن فعال میله‌ای برند نوریت، ممکن است ذرات ریز آن به هوا انتقال یابد. بهتر است از ماسک محافظ برای جلوگیری از تنفس ذرات معلق استفاده کنید.
 4. هنگام تماس مستقیم با کربن فعال میله‌ای، از دستکش‌های مناسب استفاده کنید تا تماس با پوست را کاهش دهید.
 5. کربن فعال میله‌ای محصولی نیست که بتواند مصرف شود. اطمینان حاصل کنید که هیچ ذره‌ای از آن وارد دهان شما نشود.

اطمینان حاصل کردن از ایمنی در استفاده از کربن میله ای نوریت اهمیت بسیاری دارد. همچنین، برای مشاوره‌های مرتبط با نکات ایمنی مرتبط با محصولات خاص این برند، می‌توانید با کارشناسان مجموعه مبنی شیمی در ارتباط باشید.

لطفا نظر خودتان را ثبت کنید